Majstrovstvá Slovenska v plávaní mladších žiakov

Počas víkendu sa v Štúrove na vonkajšej päťdesiatke uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v Plávaní mladších žiakov.

Počas tohto víkendu sa v konkurencii 49 klubov a 258 pretekárov predstavili aj naše mladé drave PIRANE.

Počas víkendu nás v Štúrove reprezentovali: Faber Alex, Košelová Nikola, Mišuta Ján, Zvozil Nikolas, Brňová Laura, Hodál Samuel, Kardoš Artur, Minárik Mário.

Medailové umiestnenia vyplávali:

Fáber Alex – 100 a 200 metrov prsia, strieborná medaila.

Košelová Nikola – 100 m prsia, bronzová medaila.

V Štúrove sme mali v bazéne aj chlapčenskú štafetu, v zložení Fáber, Mišuta, Hodál a Zvozil, ktorý na 4 x 100 metrov voľný spôsob vyplávali bronz a na 4 x 100 metrov polohový pretek vyplávali striebro.

Slovo trénera, Peter Kupec: “ V dňoch 7.- 9. 6. 2019 sa konali v Štúrove Majstrovstvá Slovenska v plávaní kategórií mladší žiaci. Majstrovstiev sa zúčastnilo osem plavcov: N. Zvozil, J. Mišuta, Minárik M., Košelová N. ,Kardoš A., Hodál S. a Brňová L. Naši plavci na najdôležitejšom preteku sezónny zaplávali svoje najlepšie časy. Jedinou výnimkou bol J. Mišuta, ktorého zopár dní pred pretekom zasiahla choroba a tá sa významne podpísala po jeho výkony. Naši plavci získali celkovo päť medailí, tri individuálne a dve zo štafiet. Najlepším naším plavcom bol Alex Fáber, ktorý patrí medzi top prsiarov vo svojom ročníku na Slovensku. Získal dve strieborné medaile na 100 m a 200m prsia. Druhá individuálna medailistka bola Nikola Košelová na trati 100 m prsia a na 200 m prsia skončila tesne štvrtá. Dúfam, že obaja budú pokračovatelia úspešnej topoľčianskej prsiarskej školy. Vo veľmi dobrom svetle sa predstavili aj ostatný členovia výpravy. Hlavne Samuel Hodál, Zvozil Nikolas a Kardoš Artur. Čoho výsledkom bolo druhé miesto v polohovej štafete a tretie miesto v kraulovej štafete. Svojej šance sa nezľakol ani Mário Minárik a na svojom prvom celoslovenskom preteku zaplával hodnotné časy. Na záver chcem poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na príprave plavcov - šéftrenér Vladimír Železník, kondičný tréner Zoltán Iboš a rodičom, s ktorými sme ťahali za jeden povraz a výsledky spoločnej práce sa dostavili.“