Muži odštartovali ligu v domácom prostredí

Počas víkendu bolo na Mestskej krytej plavárni rušno, okrem plaveckých pretekov „O pohár primátora mesta Topoľčany“ odštartovali ako prvé vodnopólové družstvo ligu naši muži.

V piatok sa stretli s tímom KVP Kúpele Piešťany a v nedeľu v domácom prostredí hostili víťaza Slovenského pohára 2018/2019 Sláviu UK Bratislava.

Výsledky:

PIRANA Sport Club Topoľčany – KVP Kúpele Piešťany 7:10 (1:2, 2:1, 3:3, 1:4)

Góly: Stanko, Vančo, Daňo, Slašťan, Rybnikár, Ďurák, Murčo

Zostava: Stanko, Vančo, Daňo, Slašťan (C), Rybnikár, Ďurák, Ďurček, Rušiti, Kubina, Murčo, Śtefanec, Schneidgen, Bezák, Michalík

PIRANA Sport Club Topoľčany – Slávia UK Bratislava 7:15 (0:7, 0:2, 3:3, 4:3)

Góly: Kuchárik 2 , Murčo 2 , Štefanec 1, Vančo 1, Kubina 1

Zostava:

Stanko, Vančo, Kubina, Slašťan (C), Szabo, Rušiti, Ďurček, Špánik, Kuchárik, Murčo, Štefanec, Schneidgen, Bezák

Slovo trénera_Juraj Michalides: „Na začiatok ligy sme ihneď dostali vyrovnaného súpera a to KVP Kúpele Piešťany, v Slovenskom pohári sme s týmto súperom značne prehrali. V domácom bazéne bol tento zápas úplne iný, tak ako som si myslel. Bol to veľmi vyrovnaný zápas, o ktorého výsledku rozhodli malé detaily. Mrzí ma, že sme ho nedokázali dotiahnuť do víťazného konca, kedy až posledná štvrtina, respektíve posledné štyri minúty zápasu rozhodli o výsledku zápasu. Zápas sa niesol vo vyrovnanom hernom tempe, či my alebo súper, potrestaná bola každá chyba v obrane, výsledok ma mrzí. V nedeľu sme na trafili na víťaza Slovenského pohára, Sláviu UK Bratislava, vedeli sme, že tento súper bude pre nás nebezpečný úvod zápasu nám síce nevyšiel, v polovici zápasu sa nám začalo viacej dariť, začali sme skórovať, vyprodukovali sme presilové hry, avšak náskok ktorý si v prvej časti Bratislava vyprodukovala sme mohli už len skorigovať. Chalanov by som chcel pochváliť za tretiu a štvrtú štvrtinu, kedy proti súperovi ako je Bratislava zmobilizovali svoje sily a hrali polovicu zápasu vyrovnanú hru."

Mužov čaká tretie kolo ligy v domácom prostredí už tento víkend v sobotu 27. októbra 2018 proti KVP Nováky17:30.