PIRANE na konci januára bojovali v ženských kategóriach

Počas víkendu 27.-28.1.2018 v domácom prostredí nastúpili na svoje zápasy 1. ligy ženy a taktiež aj v žiačky – U14 (do 14 rokov) v národnej lige.

Ženy

PIRANA Sport Club Topoľčany vs. KVP Kúpele Piešťany 6:13 (2:4, 2:2, 1:3, 1:4)

Góly: Laciková 2, Szákalová, Hýroššová, Pecková, Kudláčiková 1

V prvom zápase druhého kola 1. ligy žien sa topoľčianske PIRANE stretli so ženským tímom z Piešťan. Počas prvého kola si PIRANE pripísali na svoje konto proti Piešťanom výhru. V aktuálnom kole si Piešťany posilnené o hosťujúce hráčky z Košíc dokázali v prvej štvrtine vybudovať náskok už 4:1, ktorý síce PIRANE skorigovali na 2:4, druhá štvrtina priniesla vyrovnanú hru, ale svoj náskok už Piešťanky udržali až do posledného hvizdu rozhodcu.

Slovo trénera: „Bol to zápas v ktorom sme si po poslednom výsledku verili a ukázalo sa, že hráčky z Košíc, ktoré tím posilnili, zohrali svoju úlohu a dokázali pomôcť Piešťanom získať cenný skalp v tejto sezóne. Aby to neznelo ako výhovorka - taktiež u nás hosťujú hráčky z bratislavskej Slávie, ale naša súhra a zohratosť v prvom spoločnom zápase chýbala, čo bolo zrejmé a ukázalo sa v konečnom výsledku. Presne teraz vidíme na čom treba v budúcnosti pracovať.“

PIRANA Sport Club Topoľčany vs. ŠK Olympia Košice 9:14 (4:6, 4:1, 1:4, 0:3)

Góly: Pecková 3, Hýroššová 2, Maková, Mihalkovičová, Lindtnerová, Maďarová

Sobotný večerný zápas priniesol zo sebou zaujímavé momenty, ktoré ocenili aj fanúšikovia na tribúne. Na zápas proti favoritovi nastúpili PIRANE v plnej zostave. O tom, že nedajú svoju kožu zadarmo svedčí aj priebeh zápasu, keď sa v polovici tretej štvrtiny hry lámal výsledok.

Slovo trénera: „Zápas od začiatku začal vo veľkom štýle – padlo veľa gólov v prvej časti hry čo sa fanúšikovi iste ľúbilo a súper mal miernu prevahu. V tretej časti hry sme sa dokázali dotiahnuť ba dokonca i vyhrávať, ale potom sa nám prestalo dariť v koncovke a naša potencia premieňania šancí sa dostala do bodu mrazu – v druhej polovici zápasu sme dali jediný gól a to sa v takomto stretnutí nemôže stať pokiaľ je naším cieľom brať body. Priznám sa, že po zápase som bol veľmi sklamaný, že sme nedokázali so súperom v závere držať krok, skrz nepremieňania šancí, a že sa nám nepodarilo bodovať, ale druhý deň som si uvedomil, že nás prišla podporiť neskutočná divácka kulisa a vytvorila skvelú atmosféru hodnú najvyššej ženskej súťaže – to nám iné vodnopólové mestá môžu len ticho závidieť – ďakujeme.“

Pozn. Zápas s PVK Vrútky odložený z dôvodu chorobnosti v tíme PVK Vrútky na dohrávku 2. kola národnej ligy žien. Predpokladaný termín 7. februára 2018 na Mestskej Krytej Plavárni v Topoľčanoch.

Zostava: Šandríková – Maková, Marečková, Mihalkovičová, Pecková, Kudláčiková, Lindtnerová, Laciková, Szákalová, Hýroššová, Kopcová, Maďarová, Halmová, Gábrišová

Tréner: Marek Gális

Vedúci družstva: Stanislav Mako

Žiačky – 1. kolo Národnej Ligy - U 14

Nové ženské topoľčianske vodnopólové nádeje sa v priebehu víkendu stretli s tímami z ŠK Olympia Košice, KVP Kúpele Piešťany a ŠKP Modrí Draci Košice. Dievčatá si v tento víkend pripísali pripísali jednu výhru proti ŠK Modrí Draci Košice.

Výsledky:

PIRANA Sport Club Topoľčalny vs. ŠK Olympia Košice 5:7 (3:1, 1:0, 0:2, 1:4)

Góly: Dubná, Dubajová 2, Cebová 1

KVP Kúpele Piešťany vs. PIRANA Sport Club Topoľčany 15:3 (1:0, 6:0, 4:1, 4:2)

Góly: Dubajová 3

PIRANA Sport Club Topoľčany vs. ŠKP Modrí draci Košice 16:1 (8:1. 3:0, 5:0, 2:0)

Góly: Cebová 6, Dubná 5, Zelinková 3, Mokošáková, Dubajová 1