PIRANE priviezli z Jesenných majstrovstiev – ZSO zbierku medailí

Počas víkendu 13. – 14. októbra sa v Nových Zámkoch konali Jesenné majstrovstvá Západoslovenskej oblasti v plávaní, pre kategórie B, A, juniori a seniori.

Týchto pretekov sa zúčastnilo dovedna devätnásť klubov a 226 pretekárov. PIRANE priniesli domov spolu 50 medailí, z toho 17 zlatých, 15 strieborných a 18 bronzových. V celkovom hodnotení klubov sa v medailovej štatistike umiestnili na 4 mieste.

Atovič Timotej si v kategórii 15. – 16. ročných vyplával striebornú medailu na 50 m znak a dve bronzové na 100 a 200 m znak. Fáber Alex, v kategórii 11. ročných získal jedno striebro na 100 m prsia a dva krát bronz na 200 m prsia a 400 m polohový pretek. Vo rovnakej vekovej kategórii jedenásť ročných si taktiež vyplával medaile aj Ján Mišuta, keď na 200 metrov motýlik získal prvé miesto a na 400 m polohový pretek, druhé miesto.

Medzi 14. – 15. ročnými dievčatami Kristína Čeryová vyplávala zlato na 50 m prsia, striebro na 100 m prsia a 200 m prsia. Pridala aj 4 krát bronz na 50 metrov voľný spôsob, 200 m voľný spôsob a na znakovej a motýlkarskej 50-tke. Chrkavá Nikola získala dve medaile a to na 100 m prsia a 50 metrov prsia – striebornú a bronzovú. Košelová Nikola počas víkendu vyplávala medzi 10. ročnými dievčatami 8 zlatých medailí z disciplín 50 m voľný spôsob, 100 m voľný spôsob, 200 m voľný spôsob, 100 m znak, 50 m prsia, 100 m prsia, 200 m prsia a 50 m motýlik. Zbierku medailí rozšírila o striebro zo 100 metrov motýlik a bronz zo znakárskej 50-tky. Machovičová Sofia získala dve medaily a to striebornú na 50 m znak a bronzovú na 200 m znak. Palušová Zuzana si počas Jesenných majstrovstiev vyplávala jednu striebornú medailu na 50 m motýlik a dve bronzové na 50 m znak a voľný spôsob. Poltáková Alexandra získala zlato na 50 m prsia a tri bronzy na 50 m znak, 200 m prsia, a 50 m motýlik. Sameková Simona v kategórii 14. – 15. ročných získala 3 krát zlatú medailu na 200 m voľný spôsob, 100 m prsia, 200 m prsia. A 5 krát striebro na 50 m voľným spôsobom, rovnako aj 100-vke voľným spôsobom, 400 metrov polohový pretek a na motýlkarskej a prsiarskej 50-tke. Srnková Zuzana získala v kategórii 12. ročných tretie miesto na 50 metrov znak. Železníková Viktória počas víkendu uspela na 50 metrov voľný spôsob, 50 metrov znak a motýlik, kde si vyplávala zlaté medaily. Na 100 m motýlik získala striebro a na 50 metrov prsia získala tretie miesto.

Počas víkendu PIRANA Sport Club reprezentovali aj: Hanuska, Kardoš, Michalíková, Prostredná a Srnková Dorota.

Slovo trénera – Vladimír Železník: „Po diskusii s rodičmi, kde sme si vysvetlili, že deti musiajednoznačne viacej trénovať sa výsledky začali pomaly dostavovať a padlo tona úrodnú pôdu. Väčšina našich plavcov si nehladiac na umiestnenia na týchtopretekov zlepšila osobné rekordy, z čoho máme samozrejme dobrý pocit. Musímev práci vytrvať, trénovať a následne príde aj zlepšenie.“