Plavci počas víkendu absolvovali preteky v Poprade a Nových Zámkoch

Počas prvého aprílového víkendu vycestovali plavci PIRANA Sport Club Topoľčany zúčastnili dvoch pretekov.

Prvé boli medzinárodné preteky od 5. do 7. apríla 2019 v Poprade s názvom Cena Popradu a Memoriál Filipa Lutza. Druhé preteky sa konali v Nových zámkoch – Veľká cena Nových Zámkov – 28. ročník.

Cena Popradu a Memoriál Filipa Lutza boli medzinárodné preteky, ktoré sa konali na 5 metrovom bazéne. Týchto pretekov sa zúčastnilo 58 klubov a dovedna 489 pretekárov aj zo zahraničia (Rakúsko, Česká republika, Maďarsko, Poľsko, Ukrajina), ale najväčšie zastúpenie mali samozrejme slovenské kluby.

Náš klub počas troch dní reprezentovali: Mišuta, Atovič, Hanuska, Čeryová, Poľtaková, Srnková a Železníková, Vitko a Fáber.

Medailové pozície obsadil Filip Vitko, ktorý exceloval na 200 m Voľný spôsob a získal zlato s časom 1:58,60. na 200 m trati motýlik obsadil striebornú pozíciu.

Medailovú zbierku rozšíril aj Fáber Alex ktorý vyplával na 100 m prsia, s časom 1:25, 28 bronz.

Druhá skupina plavcov vycestovala na Veľkú cenu Nových zámkov. Tieto preteky s dlhoročnou tradíciou (28. ročník) vyšli naším plavcom výborne. Z nových Zámkov sme domov priniesli takmer dve desiatky medailí.

Hodál Samuel vyplýval dva krát striebro na 100 m prsia a 400 m polohový pretek a na 100 m voľný spôsob bronz.

Minárik Mário získal bronz na 50 metrov prsia.

Nikolas Zvozil získal spolu 4 medailové umiestnenia a to 3 krát striebro na 200 m voľný spôsob, 100 m prsia a 50 m prsia a na 100 metrov voľným spôsobom vyplýval bronz.

Sestry Brňové priniesli spolu domov 5 medailí. Klára vyplávala 2 x zlato na 50 a 100 m prsia, na 50 m znak druhé miesto, a bronz na 100 m znakom. Laura vyplávala na 400-vke polohový pretek striebro.

Cibulová Adela získala na 400 m polohový pretek striebro.

Machovičová Sofia získala zbierku zlato – striebro – bronz, na 400 m polohový pretek, 200 m znak a 200 metrov prsia.

PIRANA Sport Club na Veľkej cene Nových Zámkov reprezentovali aj: Križanová, Protredná.

Slovo trénera, Peter Kupec (Veľká cena Nových Zámkov): „V sobotu 6.4 sa konali plavecké preteky Veľká Cena Nových Zámkoch, ktorých sa zúčastnilo našich 9 plavcov pod vedením trénerky K .Brňovej. Výsledky našich plavcov sú veľmi potešiteľné. Všetci plavci si zlepšili svoje osobné maximá a 7 dosiahli na medaile. Najviac sa darilo N. Zvozilovi, S. Hodálovi a K. Brňovej, ktorí patria do kategórie mladších žiakov. Presadili sa i plavci, z kategórie starší žiaci - N. Križanová, S. Machovičová a A. Cibulová, u ktorých verím , že medailový úspech ich bude motivovať k ďalšej tréningovej práci.“

Slovo trénera, Vladimír Železník: „Cez víkend sme sa zúčastnili dvoch pretekov rozdelil som deti podľa výkonnosti. Jedna skupina šla na 50 metrový bazén do Popradu a druhá súčasne na preteky do Nových Zámkov. Môžem skonštatovať že oboje preteky dopadli vynikajúco deti napredujú zlepšujú si časy.“