Plavci v Poprade a Nových Zámkoch, vodné pólo v Piešťanoch

Počas uplynulého víkendu 13. – 15. 4. 2018 sa naši plavci a aj vodní pólisti zúčastnili svojich súťaží v slovenských bazénoch. Plavci sa predstavili v Poprade na Veľkej cene Popradu a memoriál Filipa Lutza a v Nových Zámkoch na Veľkej cene mesta Nové Zámky. Vodní pólisti odohrali svoje druhé kolo extraligy „B“, počas ktorého sa v Piešťanoch streli s ESÁ Žilina a KVP Kúpele Piešťany.

Plávanie

V Poprade sa na trojdnových plaveckých pretekoch, Veľkej cene Popradu a Memoriáli Filipa Lutza predviedli títo plavci: Turčan, Vitko, Macháč, Hanuska, Palušová, Cibulová, Srnková, Mináriková, Železníková, Sameková, Gogová, Beňo, Chrkavá, Čeryová, Atovič a Machovičová.

S pomedzi spomínaných sa najlepšie darilo nášmu Jožkovi Beňovi, ktorí si priniesol tri strieborné medaily z prsiarskych disciplín na 100, 200 a 50 metrov. Jožka dokázal na stupňoch víťazov predbehnúť len odchovanec topoľčianskeho plávania, Tomáš Klobučník.

Bronzovým umiestnením potešil aj Filip Vitko, na stupeň víťazov sa preplával v disciplíne 200 m motýlik, s časom 2:18,82.

Mladšia kategória plavcov vycestovala v sobotu 14.4.2018 do Nových Zámkov. Naši malí bojovníci si priviezli domov peknú zbierku medailí.

Polťáková Alexandra vyplávala vo svojej vekovej kategórii 3 bronzové medaily a to na 100 m voľný spôsob, 200 m voľný spôsob a 50 metrov prsia.

Košelová Nikolka v kategórii 10 ročných uspela na 50 m voľný spôsob, kde si vyplávala zlato, a rovnako aj potešili dve druhé miesta na 100 m Voľný spôsob a 50 metrov prsia a do zbierky pridala aj bronz z 200 metrov prsia.

Klára Brňová si vyplávala 4 medaily so všetkými odleskami, a to prvé miesto na 50 m voľný spôsob, druhé miesto zo 100 m voľný spôsob a dve tretie z 100 m znak a 50 m znak.

Fáber Alex získal dve medaily a to striebornú na 200 m prsia a bronzovú na 50 m prsia.

Janko Mišuta vyplávala rovnako dve medaily a to na 200 m voľný spôsob striebornú a 200 m znak bronzovú.

PIRANA Sport Club na týchto pretekoch reprezentovali aj: Kardoš, Zvozil, Rychtárechová, Brňová Laura.

Vodné pólo

Počas soboty a nedeľe odohrali muži PIRANA Sport Club Topoľčany druhé kolo extraligy „B“ v Piešťanoch. V prvom stretnutí si zmerali sily s ESÁ Žilina a v nedeľu hrali proti domácim KVP Kúpele piešťany.

14.4.2018 (sobota)

PIRANA Sport Club Topoľčany – Esá Žilina 6:6 (1:2, 2:2, 1:1, 2:1)

Góly: Antala, Maťovčík, Kompaník, Ďurák, Ďurček, Kuchárik 1

Úvod zápasu lepšie vyšiel Esám, ktoré viedli s rozdielom dvoch gólov, so záverom prvej štvrtiny skorigovali PIRANE stav na 1:2, druhá štvrtina rovnako priniesla vyrovnanú hru kedy síce Esá odskočili na 1:3, ale Topoľčany sa dotiahli na 3:3, v závere esá skorigovali na 3:4. V tretej štvrtine bola hra veľmi vyrovnaná a skončila s rozdielom jedného gólu 4:5. V záverečnej štvrtine odskočil súper na 4:6, ale PIRANE v závere zápasu vyrovnali a tak vybojovali remízu 6:6.

15.4.2018 (nedela)

KVP Kúpele Piešťany – PIRANA Sport Club Topoľčany 7:4 (1:0, 2:1, 2:1, 2:2)

Góly: Kompaník 3, Michalides 1

PIRANE nastúpili v nedeľu ráno proti súperovi z Piešťan, s ktorým na prvom kole extraligy dokázali uspieť v domácom prostredí. Úvod zápasu priniesol vyrovnanú hru, kedy Piešťany dokázali len raz presne skórovať a tak po prvej štvrtine bol stav 1:0, v druhej časti zápasu však domáce Piešťany odskočili na 3:1, čo v tretej štvrtine ešte upravili na 5:1, Pirane odpovedali na 6:3 ale nepriaznivý vývoj zápasu sa im už nepodarilo zvrátiť a podľahli Piešťanom 7:4.

Slovo trénera:

Oba zápasy v druhom kole ma mrzia, vôbec sme sa strelecky nevedeli strelecky presadiť, dlho nám trval presun do útoku a narobili sme veľa chýb. Musíme zmeniť štýl hry na veľkom bazéne a taktiež natrénovať premieňanie gólových šancí. Nemôže chcieť vyhrať zápasy, pokiaľ dáme tak málo gólov. Mame mesiac na to aby sme sa pokúsili zabojovať o posledné kolo, ktoré môžeme stále hrať doma a taktiež o záverečné umiestnenie

Zostava: Porubský, Stanko – Antala, Maťovčík, Kompaník, Ďurák, Michalides, Ďurček, Vančo P., Štefanec, Rušiti, Bielopotocký, Michalík

Vedúci družstva: p. Šantora