Starší žiaci začali v národnej lige s bilanciou dve výhry - dve prehry

Počas víkendu 8. – 10. Februára 2019 odštartovali starší žiaci svoju súťaž v skupine o 7. až 11 miesto.

V tejto skupine sú ich súpermi KVP Komárno, PVK Vrútky, KVP Kúpele Piešťany a XBS Šamorín. Z tohto víkendu priniesli domov dve výhry a dve prehru.

Podľahli Komárnu a veľmi tesne Piešťanom a vyhrali s PVK Vrútky a XBS Šamorín.

Výsledky:

PIRANA Sport Club Topoľčany - KVP Komárno 4:7 (0:0, 2:3, 0:2, 2:2)

Goly: Cebo, Hrnko, Mocňák, Žiak 1

PIRANA Sport Club Topoľčany - KVP Kúpele Piešťany 10:11 (3:2, 2:3, 3:5, 2:1)

Goly: Hrnko 5, Cebo 3, Kopecký, Mocňák 1

PVK Vrútky - PIRANA Sport Club Topoľčany 10:16 (3:3, 3:2, 2:8, 2:3)

Goly: Hrnko 7, Mocňák, Cebo 3, Orave 2, Kopecky 1

XBS Šamorín - PIRANA Sport Club Topoľčany 8:12 (3:4,2:4,0:2,2:4)

Goly: Hrnko 7, Cebo, Žiak 2, Kopecky 1

Zostava: Varga, Cebo, Solčanský, Oravec, Kopecky, Turčan, Mocňák, Žiak, Valach, Hrnko, Porubský, Benko

Tréner: Juraj Michalides

Vedúci družstva: Denis Ďurák

Slovo trénera_Juraj Michalides: "Po dlhšej pauze sme odštartovali nadstavbové časť národnej ligy starších žiakov, na prvom turnaji v Šamoríne sa nezúčastnilo pre chorobu niekoľko hráčov z nášho tímu, aj napriek tomuto faktu si myslím, že sme mali všetky zápasy dotiahnuť do víťazného konca. Proti Komárnu sme sa nevedeli strelecky presadiť, aj napriek množstvu vypracovaných šancí, čo sa odzrkadlilo na výsledku, problém nám robili presne nahrávky a presná koncovka. V druhom zápase proti Vrútkam sme sa skoncentrovali, po hernej a hlavne streleckej časti, čo prinieslo úspech hlavne tretia štvrtina zápasu ktorú sme vyhrali 2:8. V zápase s Piešťanmi sme spravili veľké množstvo osobných chýb a odskočili nám už súper o 5 gólov, ktoré sme dotiahli, ale v poslednej minúte sme inkasovali gól, ktorý rozhodol o výhre súpera 10:11. Posledný zápas sme hrali so Šamorinom, tohto súpera sme viac krát podcenili, bohužiaľ aj teraz a veľmi ťažko sa nám získavali víťazstvo. Celkovo turnaj v Šamoríne nevyšiel podľa našich prestav musíme zabrať v taktickej stránke a koncovke. Pred nami je ešte celá súťaž, verím, že chalani na dalších turnajoch budú podávať konsolidované výkony ktoré nám prinesú radosť z úspešne zvládnutým zápasov.¨