Šamorín, Vrútky aj Piešťany, tam všade sme cez víkend boli

Víkend 9. - 11. 6. 2023 opäť patril plavecký športom. V Šamoríne sa uskutočnilo najvyššie plavecké podujatie - Majstrovstvá Slovenska v plávaní seniorov a juniorov. Jedno družstvo vodnopólistiek sme mali vo Vrútkach a dve družstvá vodných pólistov v Piešťanoch - prípravku aj starších žiakov.

Tréneri nám zhodnotili ako sa ich zverencom darilo.

Peter Kupec, plávanie: “V dňoch 9.-11.6. 2023 sa v šamorínskom X - Bionic centre uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v plávaní kategóriách seniori, juniori. Náš klub reprezentovali A. Podmaníková, N. Košelová, M. Minárik a N. Zvozil. A. Podmaníková po návrate zo Severnej Karolíny potvrdila , že stále nemá konkurenciu v disciplínach 50 m a100 m prsia, kde jasne dominovala. M. Minárik vyhral disciplínu 50m prsia, v disciplínach 100m a 200m prsia obsadil druhé miesto. Tretie miesto obsadil v disciplíne 200m polohový pretek. N. Košelová obsadila druhé miesto v disciplíne 50 m prsia a tretie miesto na 100 m prsia. N. Zvozil síce na medailové miesta nedosiahol, ale vytvoril si svoje osobné maximá, čo je veľmi dôležité pre jeho ďalší "plavecký vývoj.“

Pavol Kertész, starší ziaci: „Predposledný turnaj starších žiakov bol opäť úplne celý v našej réžii. Chybným a trošku nepremysleným rozhodnutím o fungovaní súťaže sme sa ocitli v skupine, ktorá je pre nás naozaj len kvalitnejším herným tréningom a iba tento víkend sme sa vrátili z Piešťan so skóre 57:9! Pritom sme naozaj zapájali čo najviac našich mladších žiakov, ktorých sme mali až 6 v družstve. Zahrali si z chuti naozaj všetci a ukázali sme, že poctivou prácou a tréningom vieme byť stále lepší a silnejší.

Čaká nás posledný turnaj v Košiciach, ktorý však už bude iba dohrávkou ligy a tak už o prvenstvo v tejto súťaži nemôžeme prísť ani matematicky. Veľmi ma potešilo že starší chalani vedení Nikolasom Gálisom si zobrali k srdcu moje slová a pomáhali mladším čo najviac sa presadiť v útoku, či neurobiť zbytočnú chybu v obrane. Dokonca aj vyslovene útočne ladené typy hráčov boli v obrane zodpovední, a tak za 3 zápasy sme dostali iba 9gólov...a to vždy až po úplnom premiešaní zostavy. Ďakujem chalanom, rodičom a fanúšikom za podporu. A teším sa na ďalšie zápasy.“

Marek Gális, kadetky: “Vo Vrútkach sme odohrali pre nás záverečné kolo súťaže, nakoľko na poslednom kole, ktoré sa bude hrať v septembri v Košiciach pauzujeme. Sezónu aj napriek jej nahusteniu sme mali zrátanú. Vedeli sme čo nás cez víkend čaká a čo musíme urobiť. Nevyšlo nám to, hneď v prvom zápase s Piešťanmi, ktoré tiež vedeli čo ich čaká a čo musia urobiť. Zmarili sme šancu získať vicemajstra z tejto sezóny a kategórie. Zápas nebol podľa našich predstáv, ani podľa mojich a určite ani podľa predstáv dievčat. Dodnes som neporozumel čo sa stalo, ale šport prináša aj takéto situácie. V druhom zápase proti ČH Košice, súperovi ktorý v tejto sezóne nestratil ani bod sme podali jeden super konsolidovaný výkon a siahali sme na body. Na konci nám nevyšli nejaké zakončenia, to nás delilo od úspechu v tomto zápase. Za tento výkon musím dievčatá pochváliť a mohli sme si vynahradiť „ranné body“ a byť prvým čo ich ČH Košice v tejto sezóne zoberie. V poslednom zápase sme hrali s Vrútkami, ktoré sa nám podarilo zdolať a tak sa o našom konečnom umiestnení rozhodne v septembri v Košiciach, síce bez našej účasti, ale všetko je otvorené.“

Peter Vančo, prípravka: „Zápas s Piešťanmi - začali sme celkom dobre, premenili sme úvodné šance na góly , ale potom sme už gól nevedeli dať , kopili sa nepresné nahrávky, v zápase sme sa nepohybovali čo prispelo k tomu, že nám súper bral lopty a prehrali sme. V druhom zápase bola o niečo väčšia bojovnosť a zo začiatku sme držali krok so súperom. Avšak postupne nám súper vsietil góly a zápas sme prehrali 2:6. Zápas s Prešovom: začali sme dobre, dali sme góly, ale nedôsledným bránením sme prišli o priebežné vedenie 2 : 3, záver bol nesmierne vypätý, naši hráči získali nejaké vylúčenia čo súper potrestal a nás stálo priebežné vedenie a postupne sa súper z Piešťan ujal vedenia a prehrali sme 7:3. Do druhého kola Majstrovstiev zostávajú necelé dva týždne, verím, že s deťmi ešte využijeme tréningy na zlepšenie herného prejavu a z Vrútok by sme chceli priniesť nejakí ten bod.“

Výsledky:

Kadetky:

KVP Kúpele Piešťany – PIRANA Sport Club Topoľčany 24:13 (6:3, 4:5, 7:2, 7:3)

Zelinková 4, Jančeková 3, Kováčiková, Vargová 2, Hrnková, Krošláková

PIRANA Sport Club Topoľčany – ČH Košice 10:12 (2:2, 4:2, 3:5, 1:3)

Zelinková 3, Jančeková, Kováčiková, Hrnková 2, Krošláková

PIRANA Sport Club Topoľčany – PVK Vrútky 21:13 (3:1, 6:1, 7:4, 5:7)

Jančeková 8, Vargová, Brňová, Zelinková, Kováčiková2, Oršulová, Solčanská

Zostava: Dovalová, Hrnková, Solčanská, Oršulová, Savková, Kováčiková, Zelinková, Brňová, Jančeková, Zemanová, Vargová, Krošláková, Beňová, Pôbišová

 

Prípravka:

Slávia PU Prešov - PIRANA Sport Club Topoľčany 7:3 (1.1, 1:2, 2:0, 3:0)

Chudý 3

KVP Kúpele Piešťany - PIRANA Sport Club Topoľčany 10:3 (1:1, 4:1, 4:0, 1:1)

Chudý, Ondreička

PIRANA Sport Club Topoľčany – Slávia UK Bratiskava 2:6 (0.2, 0:1, 0:2, 2:1)

Chudý, Ondreička

Zostava: Barát, Kopecký, Schottert, Chudý, Ondreička, Valaská, Chudá, Vaňo, Okopnyi, Vlnková, Baratová, Matejka, Naidoo, Gálisová

 

Starší žiaci:

PIRANA Sport Club Topoľčany – ŠKP Modrí draci 23:6 (8:0, 5:1, 7:2, 3:3)

Galvánek 7, Bílek 5, Kertész, Bažík 3, Galvánek 2, Štefka, Valaský

KVP Kúpele Piešťany - PIRANA Sport Club Topoľčany 1:16 (0:7, 1.4, 0:3, 0:2)

Bažík, Galvánek 3, Galvánek, Štefka, Bažík, Valaský 2, Trenčanský

XBS – PIRANA Sport Club 2:18 (0:5, 0:3, 0:5, 2:5)

Bažík A. 5, Galvánek, Bílek, Gális 2, Valaský, Kertész, Štefka

Zostava: Galvánek, Brezina – Galvánek, Lupka, Kertész, Gális N., Štefka, Valaský, Bažík F., Bílek, Bažík A., Gális M., Trenčanský

 

Viac foto a videí na našich sociálnych sietach: PIRANA Sport Club Topoľčany