ISM Berlin 2014

V dňoch 28.2 - 2.3. 2014 sa v Berlíne uskutočnili najväčšie organizované plavecké preteky v strednej Európe s názvom ISM Berlín 2014. Na tomto plaveckom sviatku sa zúčastnilo 200 plaveckých klubov s počtom plavcov 1700. V tejto silnej konkurencii bojovali aj naši plavci Pirana SC Topoľčany v zložení A. Podmaníková, J. Čimbora, G. KUpec, J. Beňo, L. Ibošová a J. Kotian pod vedením trénerov Mgr. Vladimíra Železníka a Mgr. Petra Kupca.


Naši plavci ukázali vysokú konkurencieschopnosť v porovnaní s plavcami z celej Európy. Najväčší úspech dosiahol Jakub Kotian, ktorý v 200 m prsia dosiahol výborné 3. mieto - GRATLUJEME a TEŠÍME SA z úspechu.


Tak isto sa v tejto disciplíne umiestnil aj G. Kupec na 4 mieste. J. Beňo, A. Podmaníková a L. Ibošová obsadili 6 miesta. J. Beňo a L. Ibošová výkonmi na 200 m prsia splnili limity SPF na vstup do juniorskej reprezentácie. Avšak ani na ostatných prsiarskych disciplínach sa naši plavci nestratili.


V prsiarskom šprinte sa Gabriel Kupec a Andrea Podmaníková dostali až do finále, kde Gabo obsadil 5. miesto, no naša Andrejka pre zdravotné problémy do finále nenastúpila. Na 100 m trati sa do finále prebojovala už len Andrea.


Dobrými výkonmi sa prezentoval aj kvalitný "motýlkár" J. Čimbora, ktorý v disciplínach na 100, resp. 200 m motýlik obsadil 8. a 4. miesto.


Ďakujeme plavcom za výborné reprezentovanie nášho klubu v tejto neľahkej medzinárodnej konkurencii.