Jesenné Majstrovstvá Západoslovenskej oblasti v Myjave

V sobotu 26.10. 2019 sa konali Jesenné Majstrovstvá Západoslovenskej oblasti na Myjave.

Na prvom kole jesenných majstrovstiev nechýbali ani plavci PIRANA Sport Club Topoľčany, tieto preteky boli určené pre kategórie „B", „A", „J", „S".

Z pohľadu čísel bol uplynulý víkend pre športovcov PIRANE nasledovný. Pretekov sa zúčastnilo 18 slovenských klubov a 259 pretekárov, PIRANU reprezentovalo 13 plavcov, ktorý sa dovedna spolu postavili na štartovací blok 66 krát a domov priniesli 28 medailí a to 5 zlatých, 10 strieborných a 13 bronzových.

Medailové pozície:

Atovič Timotej získal tri krát striebro na 200 m znak, 100 a 400 m polohový pretek a bronz na 50 m voľný spôsob.

Fáber Alex premenil všetky svoje štarty na medailové umiestnenie nasledovne: zlato na 100 m prsia, dva krát striebro na 100 a 400 m polohový pretek a bronz na 50 a 100 m voľný spôsob.

Mišuta Ján získal bronz na 200 m motýlik.

Zvozil Nikolas vyplával zlato na 400 m polohový pretek, a striebro na 100 m prsia a polohový pretek, pridal aj bronz na 200 m znak a 50 voľný spôsob.

Chrkavá Nikola vyplávala bronz na 100 m prsiami.

Košelová Nikola taktiež premenila všetky svoje štarty na medailové stupienky, konkrétne získala zlato na 50 m voľný spôsob a 100 m voľný spôsob a prsia. Pridala aj striebro na 100 a 400 m polohové preteky.

Poľťáková Alexandra získala striebro na 100 metrov polohové preteky a štyri krát bronz na 50 m prsia, 100 voľný spôsob a prsia a 200 m znak.

Srnková Zuzana bronz na 50 m voľný spôsob a 100 m prsia.

PIRANE reprezentovali aj: Kardoš, Minárik, Hanová, Prostredná, Srnková Dorota.

Slovo trénera, Zoltán Iboš: „Naši plavci potvrdili výsledkami svoju poctivú prípravu a tréningy. Celkové zlepšenie v klube na úrovni 106% ukazuje správnu cestu prípravy. Deti prekonávali svoje osobné rekordy a ich pocity boli pozitívne, čo je dôležité pre ich ďalšie napredovanie. Musím ich pochváliť za disciplínu a verím, že ako klub reprezentujeme nie len športovými ale aj morálnymi stránkami. Vidieť ich prípravu na súťaž, sústredenie pred štartom, samotné výkony, ale aj aktívne zhodnotenie každého výkonu a disciplíny spoločne s trénerom, bolo nie len pre mňa povzbudzujúce. Nedá mi nepochváliť aj rodičov, ktorí svojou podporou a povzbudzovaním vytvárali krásnu športovú atmosféru.“