Muži odohrali posledné kolo II. ligy

V Piešťanoch sa 8. – 9. júna odohralo záverečné kolo II. ligy v na Kúpalisku Eva.

Tento finálový turnaj mal rozhodnúť o postupujúcich do extraligy mužov. Počas víkendu sme si zmerali sily s ŠG Olympia Košice, PVK Vrútky a KVP Kúpele Piešťany. Z druhej ligy postúpili do extraligy tímy, ktoré extraligu nehrali a to, ŠG Olympia Košice a PVK Vrútky.

Slovo trénera, Juraj Michalides: „Turnaj sa uskutočnil v Piešťanoch, kde sa hralo pravdupovediac o všetko – o účasť v extralige. Zápasy sme nezvládli, uhrali sme jednu remízu, nevyšlo to podľa mojich predstáv. Proti Olympii, bol zápas tri štvrtiny vyrovnaný, a súper nás porazil v poslednej štvrtine. Proti Piešťanom bol zápas pre nás kľúčový, potrebovali sme získať body, aspoň jeden, ale aj víťazstvo. Padlo tam malo gólov, odišli sme plavecky, bolo nás menej, 5 sekúnd do konca sme dostali gól a prehrali sme zápas 6:5. Zápas proti Vrútkam, bolo nás málo, dokonca aj brankár Stanko nastúpil do zápasu. Uhrali sme len remízu, a to Vrútkam stačilo na to aby nás preskočili. Ťažko sa mi rozpráva a hodnotí tieto zápasy, po dlhých rokoch sme vypadli z ligy, musíme vytvoriť nové mužstvo, pridať nových hráčov, ktorý budú chcieť sa vrátiť naspäť do extraligy a vytvoriť úplne nový tím. Dúfam že sa nám to v blízkej budúcnosti podarí, máme aj mladých hráčov, ktorých od budúcej sezóny môžeme zapájať do mužov. Aj kvôli takýmto hráčom chceme hrať najvyššiu súťaž vodného póla na Slovensku.“