Novoročný turnaj kadetov v Brne

V prvý víkend nového roka 4. – 5. januára 2020 vycestovali naši kadeti do Brna na Medzinárodný novoročný turnaj ICT Pro CUP 2020.

Počas víkendu odohrali tri zápasy v základnej skupine proti Kométa Brno, reprezentácii Českej republiky a KVP Kúpele Piešťany. A následne štvrtý zápas o umiestnenie.

V základnej časti odohrali PIRANE prvý zápas proti Kométa Brno, v ktorom PIRANAM nevyšli podľa predstáv prvé dve štvrtiny a následne po zlepšení výkonu už náskok družstva Brna nedokázali dobehnúť ani dobrým výkonom v druhej polovici zápasu.

Druhý zápas proti reprezentácii Českej republiky sa úvodom podobal na zápas proti Brnu, kedy už reprezentácia viedla v polovici zápasu 2:6, avšak zvyšnými dvoma štvrtinami PIRANE zlepšili aktivitu najmä v útoku a zápas proti Českej reprezentácii sa skončil remízou 9:9.

V nedeľu ráno nastúpili proti súperovi z Piešťan, kde sme práve naopak začali výborne v prvej štvrtine, kde sme si vybudovali náskok 1:5, ktorý sme si aj napriek vyrovnaným trom častiam zápasu udržali a doviedli zápas do víťazného konca.

Následne po odohratí prvých troch zápasov šli družstvá hrať o konečné umiestnenie. So zápasovou bilanciou jedna prehra, remíza a víťazstvo šlo družstvo PIRANI odohrať zápas o prvé miesto.

Zápas začali PIRANE na výbornú avšak po troch minútach v úvodnej časti zápasu, sme za stavu 1:3 mali dvoch vylúčených hráčov s náhradníkom, čo však PIRANE nezastavilo, budovali a udržovali si náskok pred súperom, s ktorým sme prehrali úvodný duel turnaja. Po štyroch štvrtinách sa tak PIRANE mohli tešiť z víťazstva na turnaji.

Výsledky:

Kométa Brno – PIRANA Sport Club Topoľčany 12:7 (3:1, 4:2, 2:2, 3:2)

Kopecký 4, Hrnko 2, Ondrčka 1

PIRANA Sport Club Topoľčany – Reprezentácia Česká republika (1:3, 1:3, 3:1, 4:2)