PIRANE odštartovali extraligu mužov domácim dvojkolom

Počas uplynulého víkendu 21.-22.10.2017 odštartovala slovenská vodnopólová extraliga mužov. PIRANE doma privítali v sobotu podvečer KVP Kúpele Piešťany a v nedeľu pred obedom Sláviu UK Bratislava.

21.10.2017 (sobota)
PIRANA SC Topoľčany – KVP Kúpele Piešťany 5:6 (1:2, 2:3,1:1, 1:0)

22.10.2017 (nedeľa)
PIRANA SC Topoľčany – Slávia UK Bratislava 7:19 (2:9, 1:3, 2:2, 2:5)

Topoľčany sa v úvode sezóny stretli s mladým tímom z Piešťan o tom, že sily boli vyrovnané svedčí aj napínavý priebeh zápasu. Skóre zápasu sa podarilo otvoriť Piešťanom, avšak 15 sekúnd na to odpovedal Slašťan presným zásahom. Piešťanci záver prvej štvrtiny zvládli o čosi lepšie, spolu s úvodom druhej odskočili PIRANAM na 1:3, druhá časť priniesla opäť gólové doťahovanie ale Piešťany opäť odskočili PIRANAM narozdiel dvoch gólov. Po 16 minútach hry bol stav 3:5 v prospech tímu PN. Tretia a štvrtá časť hry priniesla veľmi vyrovnanú hru, chýbalo veľmi malo k remíze,keď 9 sekúnd pred koncom za stavu 5:6 pre Piešťany, mali práve hráči z KVP vylúčeného hráča, PIRANAM sa však presilovú hru nepodarilo premeniť a tak zápas skončil s tým najtesnejším výsledkom, 5:6 v prospech PN.

V nedeľu pred obedom sa PIRANE stretli s úradujúcim majstrom SR Sláviou UK Bratislava. Bratislava sa v prvej časti zápasu jasne presadila, aj napriek vyrovnanejším zvyšným trom štvrtinám PIRANE nedokázali nepriaznivé skóre z prvej štvrtiny zmazať a zápas skončil 7:19 v prospech Slávie UK Bratislava.

Zostava: Porubský, Stanko – Kuchárik, Slaštan, Kompaník, Ďurák, Durček, Vančo, Antala, Štefanec, Rušiti