PIRANE počas víkendu v Trenčíne, Nových Zámkoch a Piešťanoch

Plavci sa počas víkendu rozdelili na tri skupiny a vycestovali na tri smery za svojimi pretekmi.

Počas víkendu 16. – 17. 11. 2019 vycestovali do Trenčína na preteky „Pohár mesta Trenčín“, do Nových Zámkov na „Pohár delfína a Piešťan na „Plavecké nádeje. Všetky preteky sa konali v 25 metrovom bazéne.

Pohár mesta Trenčín, Trenčín 16. 11. 2019

Pretekov sa zúčastnila skupina plavcov v zložení: Atovič, Hanuska, Hodál, Čeryová, Chrkavá, Cibulová, Machovičová, Poľťaková a Železníková.

Na týchto pretekoch PIRANE na medailové stupienky nedosiahli, aj kedy najbližšie k stupienkom mala Alexandra Poľťáková so svojím štvrtým miestom na 200 metrov polohový pretek s časom 2:37, 56.

Pohár Delfína, Nové zámky 16.11.2019

V Nových Zámkoch predviedli svoje výkony: Fáber Alex, Fáber Max, Minárik, Mišuta, Zvozil a Hanová.

Na týchto pretekoch upútal svojimi výkonmi Fáber Alex, ktorý premenil všetky svoje štarty na medailové pozície. Získal zlato na 200 m prsia. A striebro na 50 m voľný spôsob a 100 m voľný spôsob, prsia, motýlik a polohový pretek.

Slovo trénera, Peter Kupec: „Víkend 16.-17.11. bol pre našich plavcov veľmi rušný. Zúčastnili sa 3 pretekov - Pohár Delfína v Nových Zámkoch, Pohár mesta Trenčín a Plavecké nádeje v Piešťanoch. Boli to posledné preteky v tejto sezónne , v ktorých si mohli naši plavci otestovať svoju výkonnosť pred blížiacimi sa MSR v juniorských a žiackych kategóriách. Už najbližší víkend začínajú MSR juniorov v Trenčíne, ktorých sa zúčastni kvarteto plavcov - M. Macháč, T. Atovič, V. Železníková a K. Čeryová. V rýchlom slede nasledujú MSR starších a potom mladších žiakov. Dúfam , že plavcom vydrží zdravie a na vrchole sezónny podáme najlepšie výkony.“

Plavecké nádeje, Piešťany 17.11.2019

Vo sviatočnú nedeľu vycestovali naše najmenšie plavecké nádeje na rovnomenný pretek do Piešťan.

Pretekov sa zúčastnili: Arpáš, Kováčik, Švajlen, Valúch, Brňová, Bočkayová, Gavorníková

Medailové umiestnenia:

Arpáš Alex – získal zlato na 100 m znak a dve striebra na 10 m voľný spôsob a prsia.

Kováčik Liam vyplával striebro na 100 m voľný spôsob a motýlik a bronz na 100 m prsia.

Švajlen Jakub – získal bronz na „stovkách“ voľný spôsob a prsia.

Valúch Richard vyplával kompletnú medailovú zbierku, a to zlato na 100 metrov motýlik, striebro na 100 m prsia a znakom a bronz na 100 m voľný spôsob.

Brňová Klára získala striebro na 100 m prsia.

Slovo trénera, Zoltán Iboš (Plavecké nádeje, Piešťany): "Malé PIRANE" boli opäť fantastické. Pre deti bol pretek ďalšou súťažnou skúsenosťou. Ninu a Lauru by som chcel pochváliť za vynikajúcu premiéru ,po dvoch mesiacoch trénovania v plaveckej sekcii dosiahli krásne výsledky, ale vedia že musia poctivo pokračovať. Kláru, Alexa, Richarda, Liama a Jakuba treba pochváliť za ich zlepšenia časov, ale hlavne aj za dodržanie mojich pokynov hlavne v tempe plávania. Znova ich musím pochváliť aj za správanie ,deti vydržali celý deň udržať svoju koncentráciu na svoje výkony a spolu sme prežili krásny športový deň.“