Plavci mali počas víkendu na programe Jarné majstrovstvá Západoslovenskej oblasti

Počas uplynulej soboty 4. 5. 2019, sa v Myjave konali Jarné majstrovstvá Západoslovenskej oblasti v plávaní, pre kategórie B, A, J, S.

Počas víkendu si v 25 metrovom bazéne v Myjave zmeralo sily s konkurenciou až 21 plavcov nášho klubu, ktorí pricestovali domov z bilanciou 36 medailí z toho 13 zlatých, 11 strieborných a 12 bronzových.

Slovo trénera, Peter Kupec: „Dňa 4.5. 2019 sa konali v Myjave Jarne majstrovstvá Západoslovenskej oblasti, ktoré boli posledným pretekovým testom výkonnosti našich plavcov pred nastávajúcimi Majstrovstvami Slovenska v rôznych vekových kategóriách. Náš klub reprezentovalo v Myjave 21 plavcov, ktorí vyplávali celkovo 36 medailí (13 zlatých, 11 strieborných a 12 bronzových). Medaile samozrejme potešili plavcov a ich rodičov , ktorým chcem poďakovať sa pomoc, ja som však hlavne spokojný s predvedenými výkonmi a dúfam, že i na blížiacich sa MSR budú naši plavci predvádzať takéto kvalitné výkony.“

Atovič Timotej získal dve zlaté medaile na 50 m znak a 100 m znak.

Fáber Alex vyplýval tri zlaté medaile na 200 m voľný spôsob, prsia a polohové preteky. Získal striebro na 100 m motýlik a pridal bronz na 100 m znak.

Hodál Samuel získal jednu zlatú medailu na 100 m znak a dve striebra na 200 m prsiami a polohový pretek.

Kardoš Artúr získal bronz na 200 m prsiami.

Minarik Mário vyplýval na 100 m motýlik zlato.

Mišenka Nikolas ziskal bronz na 200 m prsia.

Mišuta Ján vylovil z myjavského bazéna dve medaile v podobe bronzu a to na 200 m voľný spôsob a 100 m motýlik.

Zvozil Nikolas rozšíril zbierku o 4 medaile a to zlato na 200 m prsiami a tri bronzové na 100 m znak a motýlik a 200 m polohový pretek.

Chrkavá Nikola získala bronz na 200 m prsiami.

Gogová Tamara vyplávala jednu zlatú na 50 – tke znakom, dve striebra na 100 m znak a 50 m motýlik, pridala ešte bronz na 100 m motýlik.

Košelová Nikola získala štyri zlaté na 100 m znak a motýlik, a 200 m prsia a polohový pretek a striebro na 200 m voľným spôsobom.

Machovičová Sofia získala striebro na 50 m znakom.

Poľtaková Alexandra získala dve strieborné na 100 m znak a 200 m polohový pretek. Zbierku rozšírila o dve tretie miesta na 200 m voľný spôsob a 100 m motýlik.

Železníková Viktória získala dve medaile a to na 50 m motýlik a 50 m znak.

PIRANA Sport Club reprezentovali aj: Tarina Mário, Brňová Laura, Ďureje Isabele, Hanová Michaela, Kunochová Ema, Prostredná Sofia, Rychtarechová Paula.