Plavci na absolvovali preteky na dlhých tratiach

Počas uplynulého víkendu 29.9. 2018, sa v Považskej Bystrici uskutočnili Jesenné Majstrovstvá – Západoslovenskej oblasti. Týchto pretekov sa zúčastnili aj pretekári PIRANA Sport Clubu.

Jesenné Majstrovstvá boli zaujímavou previerkou, kde si plavci na 400, 800 a 1500 metrových tratiach otestovali svoje vytrvalostné schopnosti.

Náš klub reprezentovali: Rychtarechová, Prostredná, Faber, Kardoš, Atovič, Poľtáková, Cibulová, Machovičová, Chrkavá, Michalíková, Sameková, Čeryová, Brňová, Mišuta a Košelová.

Posledná spomínaná trojica si vyplávala aj pódiové umiestnenia.

Laura Brňová si na 400 metrov voľným spôsobom vyplávala bronzovú medailu s časom 7:18,36. Ján Mištuta skončil na 800 – vkovej trati voľným spôsobom medzi - 11 ročnými na druhom mieste, s časom 11:21,67. Na tej istej trati uspela aj Nikola Košelová ktorá nenašla premožiteľku a vo svojej vekovej kategórii získala zlato s časom 12:29,68.

Slovo trénera_Peter Kupec: „Preteky v Považskej Bystrici slúžili na otestovanie vytrvalostných schopnosti našich plavcov. Taktiež sme sa zamerali na správne technické prevedenia obrátok a dĺžky a sily krauloveho záberu. Ako bonus týchto pretekov beriem medailové umiestnenia L. Brňovej, N. Košelovej a J. Mišutu.“