Plavecké preteky „O pohár primátora mesta Topoľčany“ sú za nami

Počas uplynulého víkendu, v sobotu 14.októbra sa už potretí krát konali plavecké preteky „O pohár primátora mesta Topoľčany“, ktoré sa z roka na rok tešia väčšej a väčšej popularite. V tomto roku sa týchto pretekov zúčastnilo dovedna 21 klubov, s viac ako 300 športovcami.

Medzi týmito športovcami sa nestratili ani naše dravé PIRANE

Medailovú žatvu Topoľčancov otvoril Janko Mišuta, ktorý si svojimi výkonmi vyplával 4 medaily vo svojej kategórii. Janko si vyplýval 4 strieborné medaily, a to na 50 m motýlik s 100 m znak, na 100 m voľný spôsob  a na polovičnej 50 m trati si vyplýval taktiež striebornú medailu s časom 35, 65.

Darilo sa aj Saške Polťákovej , ktorá si na 50 m motýlik vyplávala tretie miesto a dve prvé miesta na 100 m a 50 m voľný spôsob.

Spomedzi najmladších plavcov sa na stupne víťazov dostal aj Chuchút Tomáš, ktorý na 50 m prsia vybojoval pre PIRANU zlatú medailu.

V medailovej žatve pokračovali aj Filip Vitko, ktorý v D – kategórii získal na 400 m voľný spôsob bronzovú medailu, a Viky Železníková, ktorá sa v „A“ kategórii preplávala na 3. miesto na 100 m motýlik.

Radosť nám robia aj naši najstarší plavci, ako Jožko Beňo, ktorý na 50 m prsia dohmatol na tretom mieste a v tesnom závese za ním aj Gabriel Kupec na 4. mieste. Tomáš Klobučník v tejto disciplíne na obsadil druhé miesto s časom 28, 21.

V kategórii OPEN na 200 m prsiarskej trati sa to na popredných priečkach len tak hemžilo Topoľčancami, kde v pätici najrýchlejších plavcov boli až štyria, či už odchovanci Vladimíra Železníka alebo aj jeho súčasný zverenci. Ako prvý na tejto trati dohmatol Tomáš Klobúčník s časom 2:11,18, druhý Jožko Beňo, tretí Palino Jelenák (v súčasnosti člen Vysokoškolského klubu Univerzity Komenského) a v tesnom závese na 5. mieste dohmatol aj Gabo Kupec.

Trojica Topoľčancov v zložení Klobučník, Beňo a Kupec si to rozdala aj na 100 metrov prsia, kde Tomáš Klobučník doplával ako prvý, Jožko Beňo druhý a Gabo Kupec  tesne za pódiovým umiestnením.

Plavecké duo Mišendová a Klobučník si odniesli ako najlepšie bodovo ohodnotení plavci pohár primátora mesta Topoľčany. A Jožko Beňo získal ocenenie za najlepší výkon v kategórii juniorov.

PIRANA Sport Club reprezentovali: L. Brňová, N. Pavlíková, N. Košelová, S. Prostredná, Z. Srnková, P. Mináriková, A. Cibulová, N. Chrkavá, F. Vitko, M. Macháč, J. Topolan, Z. Palušová, T. Gogová, S. Sameková, K. Čeryová, M. Turčan, P. Rychtarechová, T. Atovič, M. Minarovič, B. Hanuska, N. Zvozil, A. Kardoš a A. Fáber.