September preveril aj mladé PIRANE

Mládež PIRANA Sport Club Topoľčany sa v septembri predstavila už na dvoch podujatiach.

Vodné pólo:

Prvou previerkou bol pre mladých vodných pólistov narodených v roku 2004 a mladších turnaj v Piešťanoch „O pohár primátora mesta Piešťany. Vodnopólisti sa po sústredení v Gradaci, v Chorvátsku, kde absolvovali dva medzinárodne turnaje predviedli aj v Piešťanoch. V konkurencii Piešťan, Bratislavy a Stepp Praha obsadili tretiu priečku.

Výsledky:

Slávia UK Bratislava – PIRANA Sport Club Topoľčany 11:7 (2:1, 3:1, 2:1, 4:4)

Góly: Kopecký, Ondrčka 2, Božík, Cebo, Benko 1

PIRANA Sport Club Topoľčany – KVP Kúpele Piešťany 5:7 (0:4, 3:0, 0:1, 2:2)

Góly: Cebová, Cebo, Kopecký, Ondrčka, Cifra 1

PIRANA Sport Club Topoľčany – Stepp Praha 6:3 (1:1, 1:0, 3:0, 1:2)

Góly: Kopecký, Ondrčka, Žiak, Dubná, Cifra, Zelinková.

Zostava: Varga Cebová, Božík, Cebo, Kopecký, Ondrčka, Mocňák, Žiak, Benko, Turčan, Dubná, Cifra, Zelinková, Solčanský

Plávanie

Mladí plavci sa zúčastnili Slovenského pohára žiakov v plávaní – západoslovenská oblasť – 3. kolo. Na týchto pretekoch nás reprezentovali: Fáber Alex, Kardoš Artur, Mišuta Ján, Tarina Mário, Zvozil Nikolas, Švajlen jakub, Brňová Klára, Brňová Laura, Košelová Nikola, Srnková Dorota.

Na stupne víťazov vystúpila Klara Brňová, Nikola Košelová, a Ján Mišuta. Klára si vyplávala tri medaile v kategórii do 8. rokov, a to zlatú na 50 m znak, striebornú na 100 m voľný spôsob a bronzovú na 100 m znak. Nikolka získala rovnako tri medaile v kategórii 10 ročných a to zhodne tri krát bronzovú na 100 m prsia, 400 m voľný spôsob a 100 m voľný spôsob. Medailovú zbierku PIRANÍ rozšíril aj Janko Mišuta jednou striebornou v kategórii 11 ročných na 400 m voľný spôsob.