Uspešný víkend PIRANA Sport Club Topoľčany

Počas uplynulého víkendu 17. - 18. marca 2018 sa v slovenských bazénoch predstavili obe sekcie PIRANA Sport Club Topoľčany, a to vodní pólisti, ktorý v úvode B ligy hostili doma prvé kolo. A naša plavecká sekcia vycestovala do Nových Zámkov na Jarné Majstrovstvá západoslovenskej oblasti.

Ako sa obom kategóriám darilo?

Vodné pólo:

Muži po reprezentačnej prestávke vstúpili do B – ligy dvoma cennými víťazstvami. V priebehu víkendu sa stretli v domácom bazéne s tímom KVP Kúpele Piešťany a ESÁ Žilina.

17. marec 2018 (sobota)

KVP Kúpele Piešťany – PIRANA Sport Club Topoľčany 6:7 (1:2, 2:3, 3:3, 0:1)

Góly: Michalides, Daňo – 2, Kolař, Ďurák, Ďurček 1

Na úvodný zápas „B“ ligy nastúpili PIRANE proti tímu KVP Kúpele Piešťany. Úvod zápasu vyšiel lepšie práve domácim, ktorý si v prvej štvrtine vybudovali tesný náskok. Začiatkom druhej štvrtiny, odskočili súperovi na 1:3, čo však Piešťany dokázali vyrovnať na 3:3 v polovici druhej hracej časti. Domáci opäť odskočili so záverom druhej štvrtiny na 3:5. Tretia časť zápasu vyšla lepšie Piešťancom, ktorým síce na začiatku PIRANE odskočili na 3:6, ale dokázali sa na Topoľčany dotiahnuť na 6:6. Záverečná štvrtina zápasu priniesla veľmi vyrovnanú hru, keď víťazovi zápasu sa rozhodlo až 92 sekúnd pred koncom a PIRANE tak dotiahli zápas do víťazného konca.

Slovo trénera: V prvom zápase s KVP Kúpele Piešťany sme si povedali, že chceme vyhrať, ale vedeli sme, že to nebude zadarmo. Zápas bol náročný veľmi ťažko sa presadzovalo, no napriek tomu sme si vytvorili 3 gólové vedenie, ktoré sme v 3 štvrtine stratili a do poslednej fázy sme šli za stavu 6:6. V poslednej štvrtine sa Daňovi podaril streliť gól z presilovej hry, čo sme nakoniec aj udržali. Sklamanie bolo z náskoku o ktorý sme prišli, no na druhej strane sa nám podarilo ubrániť 12 presiloviek zo 14, čo ma veľmi potešilo a taktiež výkon mužstva a výkon brankára Stanka. Som rád že chalani sa snažili dodržať, čo sme si povedali a dodržali taktiku.

18. marec 2018 (nedeľa)

PIRANA Sport Club Topoľčany – Esá Žilina 11:10 (3:3, 2:5, 3:1, 3:2)

Góly: Daňo 3, Slašťan, Ďurák 2, Štefanec, Michalides, Ďurček 1

Prvá štvrtina nedeľňajšieho zápasu priniesla veľmi vyrovnanú hru, keď z pohľadu na prvú štvrtinu nebolo možné určiť jasného favorita tohto stretnutia. V úvode druhej štvrtiny sa jasnejšie začal presadzovať súper ktorý odskočil domácim na 3:6, ale PIRANE dokázali ešte odpovedať na 4:6, v druhej štvrtine si však súper vytvoril ešte gólové šance ktoré hráči Esá Žilina premenili a domáci len skorigovali na 5:8. tretia štvrtina vyšla lepšie domácim, ktorý dokázali presne vsietiť štyri krát, a súper len raz, a tak sa do poslednej časti zápasu vstupovali z najtesnejším gólovým stavom 8:9. 6 minút pred koncom súper odskočil na 8:10, čo však PIRANE neodradilo, zmobilizovali sa stav vyrovnali a len 37 sedem sekúnd pred koncom skóroval Ďurák na 11:10.

Slovo trénera: V druhom zápase zo Žilinou sme sa natrápili až to bolo neuveriteľné. Zo začiatku sme zle hrali v obrane, zatiaľ čo súper využil každý moment. Nedarilo sa ani brankárovi, boli sme vyvedený z herného tempa. Piati súperovi hráči nás neuveriteľne ničili. Mali dobrého brankára, nevedeli sme dať gól. No veril som, že to nejako zlomíme. Celý čas sme prehrávali. Zobrali sme si oddychový čas a zo Zdenom Šantorom sme sa snažili hráčov ukludniť a nabudiť. Chalani si začali viac veriť. Zlom nastal poslednej štvrtine, kde nás podržal brankár a obrana. V posledných minútach sa po strele Daňa, z ktorej síce nepadol gól ale po dorážke Ďuráka lopta prešla bránkou čiaru a gól padol. Veľmi náročný zápas zo šťastným koncom pre nás 11: 10. K tomuto zápasu sa budeme vracať na tréningu a snažiť sa odstrániť chyby, no mal aj pozitívne veci ako to, že chalani poslúchali, čo sme si povedali po druhej polovice zápasu a taktiež že sme otočili zápas.

Som veľmi rad, že sa nám podarili vyhrať oba zápasy a dúfam, že nás to všetkých namotivuje.

Za PIRANA Sport Club Topoľčany počas víkendu nastúpili:

Kolář, Daňo, Slašťan, Ďurák, Michalides, Durček, Vančo P., Bielopotocký, Maťovčík, Štefanec, Rušiti, Dojčár, Stanko, Porubský

Plávanie:

Plavci v uplynulý víkend vycestovali na jarné majstrovstvá západoslovenskej oblasti do Nových zámkov a domov si priniesli peknú zbierku, viac ako troma desiatkami cenných kovov.

Timotej Atovič sa predstavil v rôznych disciplínach, z ktorých si priniesol dve medaily a to striebornú na 50 m znak a bronzovú na 200 m znak.

Tomáš Chuchút získal dve zlaté na 100 m prsia a 50 m prsia a jednu striebornú na 200 m prsia.

Mišuta Ján vyplával štyri medaily, a to 2 strieborné na 200 m polohový pretek a 200 m znak a 2 bronzové na 200 m voľný spôsob a 50 m voľný spôsob.

Chrkavá Nikolka vyplávala rovnako ako Janko Mišuta štyri cenné kovy, 1 striebornú, na 50 m prsia a tri bronzové z 100 m prsia, 200 m prsia a 100 m polohový pretek.

Cibulová Adéla získala bronzovú medailu na 50 m prsia.

Gogová Tamara uspela na 100 m znak, 50 m voľný spôsob zo strieborný odleskom a bronzovú medailu získala na 200 m znak.

Košelová Nikola získala dve zlaté medaily na 100 m voľný spôsob a 50 m prsia a dve strieborné na 100 m prsia a 200 m voľný spôsob.

Poľťáková Alexandra si z jarných majstrovstiev priniesla domov striebornú medailu na 50 m voľný spôsob a bronzovú na 50 m motýlik.

Simona Sameková si na majstrovstvách vyplávala zlato na trati 200 m motýlik, striebro na 200 m prsia a dve bronzové na 100 m voľný spôsob a 50 m motýlik.

Srnková Zuzana získala bronz na 50 m voľný spôsob.

Čeryová Kristína počas víkendu získala dve strieborné medaily a to na 100 m prsia a 50 m prsia.

Železníková Viktória získala na majstrovstvách dovedna šesť cenných kovov, z toho štyri zlaté na 200 m polohový pretek, 100 m voľný spôsob, 50 m voľný spôsob, 50 m motýlik a dve strieborné na 200 m motýlik a 50 m znak.

PIRANA Sport Club Topľočany reprezentovali aj: Fáber, Hanuska, Kardoš, Turčan, Brňová, Machovičová, Mináriková, Prostredná, Šunová.