Záver školského roka priniesol aj vrchol súťaží

Mesiac jún neznačí len koniec školského roka ale obvykle aj prináša vrchol plaveckých a vodnopólových súťaží u nás doma.

Plavcov čakal vrchol v podobe Majstrovstiev Slovenska, kde sa v polovici júna najviac darilo Lenke Žaťkovej, ktorá sa stala majsterkou Slovenska na 100 metrovej trati. Medailistom z Majstrovstiev Slovenska v plávaní kategórii starších žiakov sa stal Richard Valúch, ktorý vyplával dve bronzové medaily.

Vodným pólistom tak isto končili súťaže a to starším žiakom, juniorom a prípravke. Juniori a starší žiaci vyhrali II. Národnú ligu prípravka Medzičasom so začiatkom leta vycestovala skupina starších žiakov aj na medzinárodný turnaj do chorvátskej Opatije. Kde obsadilo naše družstvo štvrté miesto. V hre sme mali aj naše najmenšie PIRANKY, ktoré si síce počas Majstrovstiev Slovenska nepripísali na konto bod, ale za to odohrali veľa dobrých a kvalitných zápasov, proti skúsenejším súperom a tak budú môcť využiť tieto nové poznatky vo svojej novej sezóne, ktorá nám už onedlho zaklope na dvere.

Peter Kupec, plávanie: "V dňoch 16.-18.6. 2023 sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v plávaní kategórií mladších žiakov. Pretekov sa zúčastnila šestica našich plavcov : L. Žaťková, S. Herdová , L. Godálová, L. Cápay, A. Marko a A.B ajzík. Najviac sa darilo L. Žaťkovej , ktorá sa v disciplíne 100m prsia stala majsterkou SR. V disciplíne 200m prsia obsadila druhé miesto. Ostatní plavci na medaile nedosiahli, ale predviedli kvalitné výkony a vytvorili si osobné maximá."

Peter Kupec, plávanie: "V dňoch 23.-25.6. sa v Poprade uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v plávaní kategórie starši žiaci. Pretekov sa zúčastnila šestica plavcov : R. Valúch, K. Brňová, A. Arpáš, E. Arpášová , L. Gavorníková a E. Turčeková. Najviac sa darilo R. Valúchovi, ktorý sa získal dve bronzové medaile a to v disciplínach 100m a 200m prsia. V disciplínach 200m a 400 m polohový pretek sa umiestnil na 4. mieste. Medzi desať najlepších plavcov SR sa R. Valúchovi podarilo dostať aj v disciplínach 50m a 200m voľný spôsob a 100m motýlik. Z ostatných plavcov sa do prvej desiatky podarilo dostať K. Brňovej v disciplínach 200m prsia (9.) a 400 m polohový pretek (6.) a E. Turčekovej v disciplíne 100m motýlik (9.)

Všetkým plavcom ďakujem za vzorné reprezentovanie nášho klubu i mesta."

Výsledky vodné pólo:

Mladší žiaci

II. Národná liga, Piešťany 17.-18.6. 2023

KVP Kúpele Piešťany – PIRANA Sport Club Topoľčany 1:4 (0:0, 1:0, 0:3, 0:1)

Kertész 3, Lupka

Slávia PU Prešov – PIRANA Sport Club Topoľčany 9:2 (1:0,. 1:2, 1:0, 6:0)

Kertész

PIRANA Sport Club Topoľčany – KVP Komárno 2:3 (0:0, 0:2, 1:0, 1:1) Kertész 2

Juniori

II. Národná liga, Vrútky 17.-18.6. 2023

PIRANA Sport Club Topoľčany – PVK Vrútky 15:9 (8:3, 4:2, 5:2, 4:2)

Hrnko 7, Cebo, Rušiti, 2, Solčanský, Cifra, Mocnák, Bilek

PIRANA Sport Club Topoľčany – ČH Košice 10:9 (3:1, 1:3, 4:3, 2:2)

Cebo 5, Hrnko 3, Solčanská, Mocnák 1

XBS Šamorín – PIRANA Sport Club Topoľčany 9:18 (1:7, 2:4, 4:3, 2:4)

Hrnko 8, Gális 3, Cebo, Staňo 2, Solčanský, Rušiti, Mocňák

U11

Majstrovstvá Slovenska 11 ročných, Vrútky 23. – 26. 11. 2023

PIRANA Sport Club Topoľčany – ŠK Hornets 2:11 (1:5, 0:2, 0:4, 1:0) Ondreička, Kopecký

XBS Šamorín - PIRANA Sport Club Topoľčany 11:3 (2:1, 2:0, 5:0, 2:2) Kopecký, Vaňo, Schottert

KVP Nováky - PIRANA Sport Club Topoľčany 12:1 (5:0, 4:1, 3:0, 0:0) Vaňo

PIRANA Sport Club Topoľčany – PVK Vrútky 0:11 (0:4, 0:7, 0:0, 0:0)