Žiačky odohrali piaty turnaj národnej ligy

Počas uplynulého víkendu odohrali žiačky piate kolo národnej ligy.

18. – 19. mája mali naše najmladšie dievčatá odohrať turnaj vo Vrútkach, ale nakoniec sa turnaj odohral v Národnom centre vodného póla v Novákoch. Počas víkendu sa stretli so súperkami z Vrútok, Olympia Košice a Piešťan.

Výsledky:

PIRANA Sport Club Topoľčany – PVK Vrútky 15:1 (7:0, 4:0, 0:0, 4:1)

Dubná 10, Savková, Kovačiková 2, Číšková 1

PIRANA Sport Club Topoľčany – Olympia Košice 8:9 (2:0, 3:2, 3:2, 0:5)

Dubná 4, Savková, Vargová

KVP Kúpele Piešťany - PIRANA Sport Club Topoľčany 3:10 (2:3, 0:2, 0:3, 1:2)

Vargová, Dubná 3, Kováčiková 2, Zelinková, Savková 1

Zostava: Medeková, Dubná, Solčanská, Hrnková, Savková, Kovačiková, Zelinková, Čišková, Novotná, Zemanová, Vargová, Lovrantová

Tréner: Marek Gális

Slovo trénera, Marek Gális: „Hrali sme posledné kolo základnej časti tohtoročnej ligy žiačok v Novákoch (vrútocké kolo). Stretli sme sa ňom s Vrútkami, Piešťanmi, a Olympia Košice. S Vrútkami to bol zápas viac-menej zápas v našej réžii. S Piešťanmi to bol zápas, ktorý bol vyrovnaný ale dokázali sme ho zvládnuť a na konci sme súperkám odskočili. Veľmi dobre rozohratý zápas s košickou Olympiou ktorý sme viedli po tretej štvrtine 8:4, sme trestuhodne dokázali prehrať 8:9. Tento zápas sme si rozohrali veľmi dobre, snažili sme sa v obrane eliminovať súperove útočníčky, v útoku sme si vytvárali presilovky, ktoré sme dokázali premeniť a zápas sa vyvíjal v náš prospech. Došlo k tretiemu vylúčeniu hráčky zo základnej zostav, podľa môjho názoru veľmi prísne posúdenému a v podstate sme dohrávali bez nej a vtedy sme začali robiť chyby, kopili sa zlé nahrávky, súperovi sme nechávali priestor, nebrali sme hráčky tesne a „dokázali“ sme poslednú štvrtku prehrať 5:0. Žiaľ sa nám tento zápas nepodarilo udržať, keby sme poslednú štvrtinu aj prehrali 0:3, stále by bolo víťazstvo naše alebo 0:4, čo by znamenalo remízu, ale pol minúty pred koncom zápasu dostaneme gól, tým pádom strácame body a nemáme ich. Dúfam, že nám nebudú v konečnom zúčtovaní chýbať, pretože ligu mame rozohranú celkom dobre aj finálové kolo ligy sa hrá v domácom prostredí v Topoľčanoch a teda u toho, kto je v ligovej tabuľke po základnej časti prvý a neradi by sme nechávali niečo na náhodu, boli by sme radi hrali disciplinovane, trpezlivo a verím, že by sa nám mohlo podariť získať potrebný počet bodov. Preto by som chcel pozvať aj domácich fanúšikov na krytú plaváreň v Topoľčanoch kedy 7. – 9. júna budeme hostiť finálové kolo doma v Topoľčanoch.“