2. turnaj nadstavbovej časti Pharma Group Extraligy mužov - Žilina

V termíne 3. – 4. mája 2014 sa odohralv Žiline druhý turnaj nadstavbovej časti Pharma Group extraligy –B-skupina. Topoľčany počas víkendu nastúpili proti KPŠ Nereus Žilina, PVKKomárno, PVK Vrútky.
3.5.2014 /sobota/
KPŠ Nereus Žilina 7:2 Pirana SC Topoľčany /2:1,3:0, 1:0, 1:1/
Najviac gólov: Štekláč 2 - Michalides aRybnikár po 1
V úvodnom zápase turnaja sa Topoľčany stretli s celkom z KPŠ Nereus Žilina. Úvodná štvrtina zápasu bola pomerne vyrovnaná, keď po ôsmych minútach hry viedla Žilina len o gól.V nasledujúcich dvoch štvrtinách však Topoľčany inkasovali štyri góly no neskórovali. V záverečnej časti zápasu už len skorigovali výsledok na 7:2.

Slovo trénera – Miroslav Gogola:
v úvodnom zápase sme sa pretekali v zahadzovaní šancí. Už v prvej štvrtine sme nevyužili dve presilovky, trafili sme aj tyč. Obrana dobre pracovala, ale útočná hra bola katastrofálna. Dostávali sme sa aj do trhákov, ale nedokázali sme ich využiť.Nevedeli sme svoje šance premeniť. Keby sme aspoň polovicu šancí premenili,   v pohode by sme zápas vyhrali.

PVK Vrútky 4 : 13 Pirana SC Topoľčany /1:4, 2:2, 0:3, 1:4/
Najviac gólov: Mračko 2 - Michalides 3
V zápase proti PVK Vrútky si Pirana SCmohla napraviť chuť z ranného zápasu, čo aj Pirane náležite využili, celok z Vrútok zdolali presvedčivo o 9 gólov, keď v závere zápasu svietil na tabuli stav 4:13 v prospech Pirana SC Topoľčany.

Bol to zápas, v ktorom sme jasne dominovali. Zahrali si všetci hráči a vyskúšali sme si rôzne herné situácie.

4.5.2014 /nedeľa/
PiranaSC Topoľčany 15: 13 KVP Komárno /4:4, 2:5,4:3, 5:1
/Najviac gólov: Lacika 4 - Vrečič 5
Posledný víkendový zápas priniesol do žilinského bazéna zaujímavý súboj medzi Pirana SC Topoľčany a KVP Komárno,po úvodných minútach zápasu bolo skóre vyrovnané, 4:4. V druhej štvrtine zápasu však Komárno prestrieľalo Topoľčany a v polovici zápasu viedlo KVP Komárno 9:6. V tretej štvrtine však Topoľčany nepripustili aby sazápas vyvíjal v ich neprospech zmobilizovali sily a dotiahli sa na Komárno na rozdiel dvoch gólov 10:2. Posledná štvrtina bola už definitívne v réžii Topoľčancov, keď Komárno jasne prestrieľali v pomere 5:1.A dotiahli zápas do víťazného konca, z výsledným skóre 15:13.

Vôbec sme nezachytili úvod zápasu, kedy  sa nám nedarilo v obrane. Nechali sme si strieľať lacné góly a dokonca Komárno vyhrávalo už 12:7. Až od tohto stavu chalani prejavili väčšiu túžbu po víťazstve a začali bojovať. Výsledkom bolo otočenie zápasu v náš prospech. Za výkon v posledných dvoch štvrtinách musím chalanom poďakovať, že sa nezlomili a zabojovali o dôležité víťazstvo.

Zostava: Šomšág, Porubský – Rybnikár, Daňo,Murčo, Aliu, Michalides, Lacika, Antala, Vančo, Grman, Štefanec, Koubský.