Ocenenie Najúspešnejších športovcov mesta Topoľčany za rok 2014

Dňa 27. marca 2015 sa na Mestskom úrade v Topoľčanoch uskutočnilo Oceňovanie najúspešnejších športovcov mesta Topoľčany za rok 2014, ktoré organizuje mesto Topoľčany v spolupráci s Okresnou asociáciou športu pre všetkých Topoľčany. Už tradične na ňom nechýbali ani zástupcovia PIRANA Sport Club Topoľčany.

Medzi jednotlivcami v kategórií – Dospelí má už svoje stabilné miesto Samuel Lacika, ktorý si svojimi kvalitnými výkonmi podobne ako v minulom roku zabezpečil miesto medzi najúspešnejšími športovcami mesta  je vedúcou osobnosťou vodnopólového družstva mužov Topoľčian a je jeho dlhoročnou oporou.

V kategórii jednotlivci – Juniori, dorast, kadeti a žiaci mal PIRANA Sport Club taktiež svoje zastúpenie v podobe plavkyne Andrei Podmaníkovej a oporu vodnopólového tímu juniorov a mužov Martina Rybnikára. Andrea Podmaníková je už stálou členkou reprezentačného tímu SR v plávaní. V roku 2014 vytvorila 4 slovenské rekordy v juniorskej aj seniorskej kategórii, svoju dominanciu potvrdila aj na Zimných Majstrovstvách SR kde bola najúspešnejšou plavkyňou. V minulom roku sa úspešne zúčastnila vrcholových medzinárodných podujatí, ako napríklad: ISM Berlín, kde plávala vo finále, Majstrovstiev Európy juniorov v Herningu a mnoho ďalších. Martin Rybnikár– stály hráč vodnopólového „A“ družstva Topoľčian a aj juniorov. Zároveň je reprezentantom Slovenskej republiky v kategórii juniorov.

V kategórii kolektívy – dospelí sa opäť umiestnili vodné pólistky PIRANA Sport Club Topoľčany. Oproti minuloročnej prvej priečke obsadili tento rok vodné pólistky druhé miesto. Podobne ako v roku 2013 aj v minulom roku potvrdili zverenkyne trénera Mareka Gálisa, že patria k najlepším ženským vodnopólovým družstvám. Získali nielen prvé miesto v 1. lige žien, ale opäť sa stali aj víťazkami Slovenského pohára.

Najúspešnejším trénerom mesta Topoľčany za rok 2014 sa stal Marek Gális – Počas svojej bohatej aktívnej športovej činnosti pôsobil na poste brankára a zároveň bol trénerom prípravky vodnopólového klubu TOZAN Sport Club Topoľčany. Venoval sa však aj organizovaniu náboru detí, pre plavecký a vodnopólový klub v Topoľčanoch. V súčasnosti pôsobí nielen ako tréner družstva žien PIRANA Sport Club Topoľčany, s ktorým už dva krát získal titul Majsterky Slovenska a Slovenský pohár, ale pôsobí aj ako reprezentačný tréner Slovenského ženského vodnopóloveho družstva.

Čestnú cenu za celoživotný prínos v oblasti športu získal Peter Kalinka. O jeho hráčskych kvalitách svedčí pôsobenie nielen v TS Topoľčany, ale aj v takých kluboch ako svojho času boli Slávia Košice, Červená hviezda Košice, či mnohonásobná reprezentácia vtedajšieho ČSSR na významných medzinárodných športových podujatiach. Okrem mnohých ocenení sa môže hrdo pýšiť titulom 9 – násobný Majster ČSSR, ocenením Majster Športu a mnoho iných. Priaznivci vodného póla si jeho meno spájajú nielen s pozíciou hráča, ale aj ako dlhoročného funkcionára topoľčianskeho vodného póla, trénera a medzinárodného rozhodcu. V minulom roku sa dožil životného jubilea 70 rokov.