Oceňovanie najlepších športovcov mesta Topoľčany za rok 2013

V kategórii  jednotlivci– DOSPELÍ získal individuálne ocenenie Samuel Lacika – kapitán nášho vodnopólového družstva mužov a jeho dlhoročnou oporou.

V kategórii jednotlivci – JUNIORI, DORAST, KADETI A ŽIACI sa na prvom mieste umiestnila  plavkyňa Andrea Podmaníková, ktorá je stálou členkou reprezentačného tímu Slovenskej Republiky v plávaní v kategórii žien aj junioriek. V minulom roku sa úspešne zúčastnila Majstrovstiev Európy junioro v v Poznani, Majstrovstie v Európy seniorovv Hermingu a Majstrovstiev Sveta juniorov v Dubaji. V roku2013 získala na Majstrovstvách SR 16 medailí a svoju suverenitu potvrdila ziskom titulu Majstra Slovenska. Zároveň je držiteľkou desiatok rekordov SR,v minulom roku svoju zbierku obohatila o ďalšie 4 slovenské rekordy.
V tejto kategórii sa na nasledovných oceňovaných priečkach umiestnil aj náš vodný pólista Martin Rybnikár. Martin je reprezentantom Slovenska v kategórii U20, zároveň je aj kapitánom družstva juniorov a najlepším strelcom.

V kategórii kolektívy –DOSPELÍ sa na 1. mieste umiestnili vodné pólistky Pirana SC Topoľčany. V roku 2013 vodné pólistky klubu Pirana SC Topoľčany získali svoj premiérový majstrovský titul. Zverenkyne trénera Mareka Gálisa prerušili dominanciu tímu PVK Vrútky, ktorému patrilo predchádzajúcich štrnásť celkových prvenstiev vo vodnopólovej prvej lige žien. Zisk majstrovského titulu spečatili Topoľčany triumfom práve nad Vrútkami. Hráčky Topoľčian v sezóne 2012/2013 získali slovenské double, keď sazároveň stali víťazkami Slovenského pohára.

Ocenenie získal aj náš tréner plavcov v kategórii TRÉNER DOSPELÝCH - Mgr. Vladimír Železník, ktorý svojou dlhoročnou a koncepčnou prácou so zverencami každoročne dosahuje úspech na slovenskej aj medzinárodnej úrovni. Pod jeho vedením vyrástlo v Topoľčanoch 10 reprezentantov Slovenskej republiky. V roku 2013 na Majstrovstvách Slovenska získali jeho zverenci 92 medailových umiestnení vďaka čomu patrí topoľčianske plávanie medzi najúspešnejšie medzi klubmi na Slovensku. Ako reprezentačný tréner sa pravidelne zúčastňuje aktivít reprezentačnej federácie.V minulom roku sa so svojou zverenkyňou Andreou Podmaníkovou zúčastnil Majstrovstiev Európy juniorov aj seniorov, ako aj Majstrovstiev sveta juniorov.