Vodné pólistky Pirana Sport Clubu získali Slovenský pohár

V uplynulý víkend (6. – 7. decembra 2014) odohrali vodné pólistky Pirana Sport Clubu Slovenský pohár. V priebehu víkendu sa stretli so súperkami z KVP Kúpele Piešťany, Slávie UK Bratislava a s Modrými Dračicami z Košíc.Topoľčany aj napriek zmenám v tíme, z dôvodu absencie hráčok, ktoré sa rozhodli študovať a pracovať v zahraničí, dokázali pod vedením trénera Mareka Gálisa vybojovať Slovenský pohár opäť pre Topoľčany.

Sumár zápasov:

6.12.2014 (sobota)
Pirana SC Topoľčany 13
:9 KVP KúpelePiešťany /2:2, 3:3, 5:3, 3:1/
Najviac gólov: Lindtnerová 5, Brňová, Hýroššová 4

Svojú vodný zápas Slovenského pohára odohrali topoľčianske pólistky proti mladému tímu z KVP Kúpele Piešťany. Skóre zápasu otvorili Piešťany, Topoľčanom sa podarilo v krátkom čase odpovedať dvoma úspešnými zásahmi. Avšak Piešťany v poslednej sekunde prvej štvrtiny vyrovnali stav na 2:2. Aj druhá časť zápasu sa niesla vo vyrovnanom tempe, keď v polovici stretnutia bol stav nerozhodný 5:5. Topoľčany však v tretej štvrtine svojou zodpovednou, tesnou obranou začali budovať náskok, ktorý si až do konca stretnutia udržali.

Slovo trénera:
„Som rád, že rozlosovanie Slovenského Pohára nám ako prvého súpera pridelilo KVP Kúpele Piešťany, ktorý bol papierovo najslabším súperom a dúfal som, že sa nám podarí dobre sa rozohrať a zvládnuť celý turnaj. Vo vode sa však ukázalo, že aj napriek tomu, že je to mladý tím tak s ním treba do budúcnosti rátať. Piešťanské juniorky  vyhrali Zimné Majstrovstvá Junioriek a tak sme museli rátať aj s možnosťou ťažkého zápasu. Súper hral disciplinovane a naša hra naopak bola tažkopádna ako by sme sa nevedeli dobre rozohrať  a chytiť.Každopádne sme v druhej polovici hry vytvorili postupne náskok, ktorý sme si do konca stretnutia udržali.“

Pirana SC Topoľčany 9:7 Slávia UK Bratislava /2:1, 1:1, 4:3, 2:2/
Najviac gólov: Kudláčiková 3, Brňová, Hýroššová 2
V sobotu večer sa „Piraňe“ stretli so Sláviou UK Bratislava, ktorá sa minulý rok mohla pýšiť ziskom Slovenského Pohára. Topoľčianske vodné pólistky vedeli, že ich čaká zápas v ktorom budú musieť jasne dodržiavať stanovenú taktiku, držať sa tesnej obrany súpera, resp. pressingu a na súpera „vybaliť“ útočnú hru. Skóre zápasu otvorila krídeľníčka topoľčianskeho tímu Natália Kudláčiková, následne jej sekundovala Zuzana Hýroššová a Topoľčany tak viedli v piatej minúte zápasu 2:0. Slávia však na sklonku štvrtiny znížili stav na 2:1. Druhá štvrtina priniesla pomerne vyrovnanú hru, keď oba tímy vsietili po  góle. V tretej časti, v 17. minúte zápasu Bratislava však vyrovnala stav na 3:3 a začínalo sa prakticky od„nuly“. Počas tretej štvrtiny si Topoľčany vybojovali náskok na 7:5 a v poslednej časti zápasu už udržali víťazstvo vo svojich rukách,keď po 32. minútach svietil na tabuli stav 9:7 v prospech Pirana Sport Clubu.

„Vedeli sme že po minuloročnom "zakopnutí" to bude rozhodujúci zápas a zodpovedne sme sa naň pripravili. Naše Baby bojovali jedna za druhú, súperkám nič nedarovali a vysokým nasadením sme dokázali získavať lopty zo štandardných situácií. Zápas síce sprevádzalo množstvo nepresností a nepremenených príležitostí na oboch stranách a ako šťastnejší sme boli teraz my a podarilo sa nám stanovenou taktikou a trpezlivosťou zápas dotiahnuť do zdarného konca.“

7.12.2014 /nedeľa/
Pirana SC Topoľčany  12
:8 ŠKP Modrí draci Košice /3:3, 3:1,4:2, 2:2/
Najviac gólov: Hýroššová 3, Kudláčiková, Vestenická, Lindtnerová 2
V nedeľu čakalo hráčky Pirana SC Topoľčany stretnutie s Modrými dračicami z Košic. Košíce, ktoré túto sezónu „zbrojili“ a na posilu si vzali juniorky z PVK Vrútky, ktoré sa nachádzajú aj v ženskej reprezentácii Slovenska, či dokonca olympioničku Cinziu Ragusa.  Do tohto zápasu vstúpili Topoľčany s maximálnym nasadením a koncentráciou. Prvá štvrtina sa niesla vo vyrovnanom a vysokom hernom tempe a skončila sa nerozhodne 3:3. V 9. minúte zápasu skórovala Hýroššová a Topoľčany sa ujali vedenia 4:3. Zlomovým bodom zápasu bola 10. minúta, kde došlo na strane Košíc k vylúčeniam dvoch hráčok zo základnej zostavy s náhradníkom za nešportové správanie a nebezpečný kontakt s protihráčom po vylúčení, Topoľčany následne v trinástej minúte odskočili na 5:3, keď Paula Laciková suverénne premenila päťmetrový pokutový hod. V štrnástej minúte došlo k ďalšiemu vylúčeniu z náhradníkom na strane Košíc, opäť za nebezpečný kontakt s protihráčom. Košičanky na konci druhej štvrtiny stiahli stav zápasu na 5:4, to však už Topoľčany vstupovali do druhej polovice zápasu s tým, že budú hrať až do konca zápasu presilovú hru. Od tohto momentu začali „pirane“ budovať náskok, ktorý už z rúk nepustili.

„Dračice posilnené juniorskými hráčkami z Vrútok predvádzali na turnaji peknú hru po tom, čo porazili Sláviu a následne vysoko vyhrali nad Piešťanmi a tak sme vedeli, že nedeľný zápas je vlastne finálový a víťaz získava Slovenský Pohár. Do zápasu sme dali všetko a vedeli sme že pri krízovejších situáciách sa Košice znervóznia, kopia chyby a do zápasu dávajú emócie. V nejednom zápase mali vylúčené hráčky za rečnenie pred rozhodcom a tak sme sa snažili túto ich nedisciplinovanosť využiť v náš prospech. Nakoniec sa to podarilo a už v desiatej minúte zápasu, kde boli vylúčené dve hráčky. Počas tretej štvrtiny ďalšia a tak dohrávali stretnutie o jednu hráčku menej a my sme hrali pol zápasu presilovú hru. Nebol som však spokojný s naším výkonom v druhej polovici zápasu. Aj napriek nepretržitej presilovke sme sa len ťažko presadzovali a nedokázali sme premieňať naskytnuté šance. To nás znervózňovalo aj napriek tomu, že sme počas celého zápasu o krok viedli.Bolo to treba ukludniť a cieľom bol výsledok a nie kto dalo koľko gólov.“

Ostatné výsledky:
Slávia UK Bratislava 9:11 ŠKP Modrí draci Košice
ŠKP Modrí draci Košice 14:6 KVP Kúpele Piešťany KVP
Kúpele Piešťany 5:8 Slávia UK Bratislava
 Tabuľka:
1. Pirana SC Topoľčany              3             3             0             0             34:24     9
2.ŠKP Modrí draci Košice            3             2             0             1             33:26     6
3.Slávia UK Bratislava                  3             1             0             2             24:36     3
4.KVP Kúpele Piešťany                3             0             0             3             20:31     0

Zostava
: Koťková, Lendelová – Vlnková, Koňošová, Španková, Janoušková, Kudláčiková, Lindtnerová, Laciková, Jančeková, Hýroššová, Brňová, Pavlovičová,

Tréner: Marek Gális
Vedúci družstva: Jozef Bilický ml.

Slovo trénera: „Sme veľmi šťastní, že sa nám podarilo získať Slovenský Pohár opäť pre Topoľčany. Ani jeden zápas nebol jednoduchý a jasný a Pohár mohlo vyhrať ktorékoľvek družstvo.  Osobne som rád, že sme odohrali kvalitné a vyrovnané zápasy. Je to predzvesť aj  vyrovnanejšej ligovej súťaže a bude sa na čo tešiť a pripravovať sa. Motivácia do tréningu je teraz to čo náš tím potrebuje a toto nám ju dáva – je len na nás ako sa jej chytíme a ako svedomito sa budeme pripravovať.
Ďakujeme všetkým čo nás podporujú v našej snahe a sme radi, že si cestu na topoľčiansku Krytú Plaváreň našlo množstvo fanúšikov a divákov... Ďakujeme...“