Vodné pólistky suverénne vyhrali 2. kolo

Výsledky:
5.4.2014 Sobota

Slávia UK Bratislava 9:15 Pirana SC Topoľčany /2:3, 2:5, 2:3, 3:4/
Najviac gólov:  Pecková 3 –Jančeková L.  5
V prvej minúte zápasu otvorila skóre Paula Laciková. V nasledujúcich minútach Topoľčany zásluhou  L. Jančekovej a Kopcovej viedli 0:3.Bratislava však strelila dva kontaktné góly a po prvej štvrtine viedli Topoľčany len s rozdielom gólu 2:3. Tento moment bol jediným zdramatizovaním zápasu, Pirane sa presvedčivo ujali vedenia vytvárali si gólové šance, pracovali v obrane. Zápas doviedli do úspešného konca, keď zdolali Sláviu UK Bratislava presvedčivo 9:15.

Komentár trénera: „Opäť sme sa snažili dôkladne pripraviť na bratislavské družstvo, ktoré nám v minulej sezóne a aj v Slovenskom Pohári vedelo narobiť problémy. Som veľmi rád, že sme ich porazili aj u nich doma a neprispôsobili sa ich pomalej taktickejhre. „

PiranaSC Topoľčany 23 : 9 ASV Wien /7:0, 5:4, 7:2, 4:3/
Najviac gólov: Koubská 4 – Tóth 4
Topoľčany v tomto zápase potvrdili výsledok z prvého kola ligy, keď vtedy v domácom zápase zdolali Viedeň 24:4. V aktuálnom dueli, nenastúpila L. Jančeková. Pirane aj napriek absencii hráčky zo základnej zostavy nepripustili značnejšie presadenie súpera, keď už po prvej štvrtine viedli 7:0. V podobnom tempe sa niesol celý zápas o čom svedčí aj výsledok 23:9 v prospech Topoľčian.

Komentár trénera: „Dobre rozohraté dievčatá z ranného zápasu nabehli na Viedeň ako sa patrí hneď od začiatku a vytvorili si už v prvej časti hry rozhodujúci náskok. Zápas sa následne už len dohrával a dostatok priestoru dostali aj hráčky z lavičky. Dohrávali sme vo vode už len s juniorkami, ale aj tak sme sa dokázali stále presadiť, čo ma potešilo.“

6.4.2014 /nedeľa/

KVP Kúpele Piešťany 11 : 21 Pirana SC Topoľčany /2:6, 5:5, 4:7, 0:4/
Klampárová 3 – Lindnerová 6
V nedeľnom zápase chýbali dve hráčky zo základnej zostavy a to Paula Laciková a Lucia Jančeková.  Základnú zostavu sme doplnili hráčkami z lavičky, ktoré výborne sekundovali starším hráčkam, priestor dostali všetky dievčatá zo striedačky. Topoľčany si s Piešťankami poradili a aj posledný zápas ligy dotiahli do víťazného konca, keď aj Piešťany porazili s rozdielom triedy 11:21.

Komentár trénera:  „Tento duel sa taktiež niesol v našej réžii a taktiež dostali dostatok priestoru juniorky a hráčky z lavičky. Mrzí ma však veľa inkasovaných gólov a to nielenv tomto poslednom zápase, ale aj na turnaji. Budeme sa snažiť zlepšiť hru v obrane keďže v útoku sú hráčky pomerne zohraté.“

Zostava: Koťková M., - Vlnková, Jančeková L.,Koubská, Koťková P., Kudláčiková, Lindtnerová, Laciková, Jančeková M.,Hýroššová, Brňová, Kopcová, Janoušková, Lendelová, Hanová

Tréner: Marek Gális