Zo súboja topoľčianskych PIRANÍ a žilinských ŽRALOKOV nevyšla ani jedna ryba ako tá dravšia

Cez víkend 10.6. 2017 sa na Mestskej krytej plavárni v Topoľčanoch odohral záverečný zápas Extraligy mužov skupiny B, kde sa stretli vodní pólisti z Topoľčian so súpermi zo Žiliny. Zápas skončil remízou a tak zo súboja PIRANÍ a žilinských Žralokov nevyšla ani jedna ryba ako tá dravšia.

PIRANA Sport Club Topoľčany – VK Žraloci Žilina 9:9 (1:2, 4:2, 2:2, 2:3)

Góly: Daňo 5, Grman 2, Gažík, Ďurček 1

Skóre zápasu otvorili Žilinčania a v piatej minúte navýšili stav na 0:2. PIRANE dokázali odpovedať pred koncom štvrtiny, keď skorigovali stav na 1:2. V úvode druhej štvrtiny Topoľčany chytili zápas do svojich rúk a podarilo sa im  štyri krát presne vsietiť, zatiaľ čo Žilinčania odpovedali len dvoma presnými zásahmi. V polovici zápasu viedli PIRANE najtesnejším náskokom 5:4. Tretia časť zápasu priniesla veľmi vyrovnanú hru z oboch strán, oba tímy sa dokázali strelecky presadiť a záver tretej štvrtiny priniesol  výsledok 7:6 v  prospech PIRANÍ. V poslednej štvrtine zápasu šlo do tuhého, oba tímy chceli dostať víťazstvo na svoju stranu. Žiline sa podarilo stav zápasu vyrovnať na 7:7, Topoľčany na to odpovedali dvoma presnými zápasmi na 9:7, avšak Žralokom sa podarilo vyrovnať stav na konečných 9:9 a zápas sa skončil remízou.

Zostava: Porubský, Šantora – Stanko, Daňo, Slaštan, Vančo, Michalides, Ďurček, Gažík, Dojčár, Grman, Michalík, Rušity

Tréner: Vladimír Turček