58. ročník turnaja „O ŠTÍT MESTA TOPOĽČANY“

Počas 13. – 14. októbra sa na Mestskej krytej plavárni uskutočnil 58. ročník turnaja „O ŠTÍT MESTA TOPOĽČANY“. V tomto roku sa turnaj odohral aj za medzinárodnej účasti, okrem dvoch slovenských družstiev, domácej PIRANE a ŠG Olympia Košice sa turnaja zúčastnil rakúsky Graz, a české Brno.


Turnaj priniesol veľmi zaujímavé a vyrovnané zápasy keď zo sledu šiestich víkendových zápasov sa až na jeden skončili všetky zápasy s rozdielom gólu. Prvenstvo na tomto turnaji vybojovali muži z KOMETA Brno, druhé miesto obsadil PIRANA Sport Club Topoľčany, tretie ŠG Olympia Košice. Na štvrtom mieste skončili rakúsky tím WBV Graz.

 

Výsledky:

ŠG Olympia Košice - PIRANA Sport Club Topoľčany 11:12 (4:3, 1:4, 4:3, 2:2)

Góly: Murčo 5, Daňo 3, Ďurák 2, Vančo, Rybnikár 1

 

PIRANA Sport Club Topoľčany - WBV Graz 12:11 (5:4, 1:2, 3:1, 3:4)

Góly: Murčo 4, Rybnikár 3, Ďurček 2, Daňo, Slašťan, Rušiti 1

 

PIRANA Sport Club Topoľčany – Kometa Brno 3:14 (0:5, 1:2, 0:3, 2:4)

Góly: Kubina, Slašťan, Vančo

 

Ostatné výsledky:

Kometa Brno - WBV Graz 9:8 (4:4, 1:2, 2:2, 2:0)

Kometa Brno - ŠG Olympia Košice 12:11 (3:4, 4:4, 4:3. 1:0)

ŠG Olympia Košice - WBV Graz 11:10 (2:2, 2:5, 3:1, 4:2)


Konečné poradie:

1. Kometa Brno

2. PIRANA Sport Club Topoľčany

3. ŠG Olympia Košice

4. WBV Graz

 

Najlepším strelcom turnaja sa stal Peter Varga z tímu ŠG Olympia Košice s trinástimi presnými zásahmi. Najlepším hráčom turnaja bol vyhlásený domáci hráč Milan Murčo a cenu za najlepšieho brankára turnaja si prevzal Václav Sulc z Komety Brno.

 

Slovo trénera - Juraj Michalides: „Turnaj bol výborne pripravený, stretli sme sa tu štyri vyrovnané družstvá, čo ukazujú aj víkendové výsledky až na náš posledný zápas s Brnom, kde sa nám absolútne nedarilo. V prvom zápase sme sa stretli s ŠG Olympia Košice, s Košicami sme sa stretli už na Slovenskom pohári, kedy sme síce v zápase viedli už so štvorgólovým rozdielom, ale zápas sa nám nepodarilo dotiahnuť do víťazného konca, preto sme sa chceli čo najlepšie pripraviť aj na tohto súpera. Na „Štíte“ sme sa v tešili z víťazstva my, čomu som samozrejme rád, chlapci sa skoncentrovali, vedeli sme kde sa stali naposledy chyby a snažili sme sa ich napraviť, čo aj vyšlo. V druhom zápase proti WBV Graz sme rovnako uhrali víťazstvo, tento zápas bol ako na hojdačke, bol to vyrovnaný duel, kedy v poslednej minúte zápasu, 20 sekúnd pred koncom sa rozhodlo o našej výhre. V poslednom zápase proti Komete Brno sa nám nedarilo, či strelecky, či plavecky. Nemyslím si, že výsledok je ukazovateľom číslo jedna v tomto zápase, nakoľko nám naozaj tento zápas nevyšiel, a aj také bývajú, nedokázali sme premeniť tri pokutové hody, či premeniť vyprodukované šance. Brno všetky svoje možnosti využilo, čím nám odskočili a preto sa zaslúžene tešili z celkového víťazstva na tomto turnaji. Chalani zobrali tento turnaj zodpovedne, mal som k dispozícii sedemnástku hráčov. Tiež chcem ako tréner poďakovať fanúšikom ktorí vytvorili neskutočnú atmosféru na plavárni a taktiež aj našim funkcionárom, ktorí sa postarali o tento turnaj."

 

PIRANA Sport Club ďakuje aj fanúšikom vodného póla za vytvorenie neskutočnej atmosféry ktorá počas víkendu vládla na Mestskej krytej plavárni v Topoľčanoch


Fotogalériu nájdete na fanpage profile PIRANA Sport Club Topoľčany na facebooku


- fotografie: PIRANA Sport Club Topľočany a p. Peter Pargáč