48.Ročník

Turnaj "O Štít mesta Topoľčany" sa v roku 2009 uskutočnil za účasti 4 družstiev:


ČH Hornets Košice /úradujúci majster SR/,

Livry Gargan /Francúzko/,

Výber Extraligy

TOZAN Sport Club Topoľčany,

Domáce družstvo TOZAN s víťaznou trofejouDomáce družstvo TOZAN s víťaznou trofejou

V dňoch 29-30. augusta 2009 sa konal už 48. ročník medzinárodného vodnopólového turnaja „O Štít mesta Topoľčian“, Tento turnaj je jedným z najstarších v Európe a v jeho bohatej minulosti sa na ňom predstavilo okrem domácich aj množstvo zahraničných družstiev.

Tak ako aj po minulé roky si turnaj zobral pod záštitu Primátor Topoľčian, Pavol Baláž. Je veľkou škodou že tohtoročný turnaj bol ochudobnený o slovinské družstvo Celje, ktoré muselo na poslednú chvíľu odrieknuť účasť a tak boli narýchlo nahradení výberom hráčov slovenskej extraligy ,ktorý však nakoniec bol príjemným prekvapením turnaja.

Domáce družstvo Topoľčian vystupujúce pod novým klubovým názvom Tozan Sport Club, ktorý sa predstavil s vynoveným kádrom hráčov a nakoniec po dramatickej koncovke v poslednom zápase turnaja ukoristil Štít Topoľčian do svojich rúk. V kádri Tozan Sport Club sa predstavili pod vedením trénera Jána Boháta títo hráči:
Gogola, Cagalinec, Slašťan, Gáfel, Michalides, Lacika, Kertész, Murčo, Valach, Žembera, Aliu, Bilický, Čulák.
Na druhom mieste sa umiestnili hráči košického Hornets, tretí skončil výber Slovenskej ligy a na štvrtom mieste skončilo mužstvo z Francúzka.

Najlepším strelcom turnaja sa stal hráč domáceho Tozan SC Jozef Valach, najlepším brankár bol rovnako z domáceho družstva Miroslav Gogola. Za najlepšieho hráča turnaja bol vyhlásený mladý japonský hráč vo farbách Košičanov Irei Khan, ktorý zaujal svojou hrou.

Turnaj bol prvou previerkou nového klubu vodného póla, ktorý bude v nasledujúcej sezóne štartovať pod názvom Tozan Sport Club. V kádri Topoľčancov sa objavili nové mená hráčov ako Cagalinec, Gogola hrajúci v minulej sezóne za Nováky resp. Bratislavu ale aj známe mená domácich hráčov pôsobiacich v minulej sezóne v iných slovenských kluboch ako Kertész či Valach. Títo hráči spoločne s domácimi hráčmi Topoľčian tvoria kvalitné mužstvo, ktoré má za úlohu vybojovať pre Topoľčany vytúženú extraligovú medailu, ktorá v Topoľčanoch už dlhé roky chýba.

" O Štít mesta Topoľčany" 2009 :

TOZAN Sport Club : Výber Extraligy 13 : 7 /2:1, 3:1, 3:2, 5:3/
Valach 5, Kertész 3,Slašťan, Gáfel, Lacika, Žembera.

TOZAN Topoľčany : ČH Hornets Košice 9 :8 /1:1, 3:2, 3:3, 2:2/
Cagalinec 2, Kertész 2, Murčo 2, Valach 2.

Livry Gargan : TOZAN Sport Club 1 : 24 /1:8, 0:5, 0:6, 0:5/
Valach 6,Aliu 4,Kertész 3, Slašťan 3, Gáfel 2, Michalides 2, Cagalinec, Murčo, Žembera, Bilický

Kapitán Pavol Kertész s trofejou za víťaztvo v turnaji
Najlepší strelec turnaja domáci Jozef Valach preberá cenu od Primátora Topoľčian
Miroslav Gogola s cenou pre najlepšieho brankára turnaja