Fáber na Orca children cup potešil, kadetky v Košiciach s jednou výhrou

Cez víkend 19. - 20. februára 2022 cestovali naše PIRANE za svojim súťažami. Z plaveckej sekcie vycestoval Alex Fáber na plavecké preteky Orca Chlidren Cup do Bratislavy a družstvo kadetiek nabralo smer Košice.

Obaja tréneri, či tréner plavcov - Peter Kupec, ale aj Marek Gális tréner dievčat v Topoľčanoch nám zhrnuli ako si naše PIRANE počas víkendu počínali:

Peter Kupec, plávanie:
"V dňoch 19.2 - 20.2. 2022 sa uskutočnili v Bratislave plavecké preteky Orca Children cup 2022. Pretekov sa zúčastnil i "náš" plavec A.Fáber. Keďže išlo o prvé preteky v tomto roku,ich úlohou bolo otestovať Alexovu formu po zimnom tréningovom bloku.

Najkvalitnejší výkon zaplával v disciplíne 200m prsia, kde obsadil 2. miesto. V disciplíne 100m prsia obsadil 4. miesto. Svoje osobné maximá zlepšil i v disciplínach 200m kraul. a 50m znak. Celkový dojem z prvých pretekov je veľmi pozitívny a vkladá nádej do ďalších kvalitných výsledkov.

Prvý marcový víkend sa topoľčianski plavci predstavia na pretekoch v Šamoríne - Slovenský pohár družstiev a jednotlivcov, kde dúfam sa budú prezentovať kvalitnými výkonmi."

Marek Gális, vodné pólo:
"Na 2. kolo národnej ligy kadetiek sme nevycestovali v kompletnom zložení, s 10 - timi hráčkami čo vôbec nie je v tejto covidovej dobe neobvyklosťou...

V zápase s Vrútkami sme udávali tempo hry a jasne sme vyhrali, toto kolo pauzovali Piešťany. Proti košickým družstvám sme odohrali stretnutia kde súper určoval tempo hry aj keď sa nám darilo držať krok vždy do polovice stretnutia. Družstvá boli lepšie a zaslúžene vyhrali.

Môže nás tešiť najmä fakt, že mladé hráčky, vekovo ešte žiačky, zbierali nové skúsenosti v staršej kategórii a aj to, že celé družstvo budeme mať takto pohromade aj v budúcej sezóne a tam sa vie ukázať reálny výsledok... Pevne verím, že kolotoč zápasov sa opäť rozbehol a už sezónu dokončíme v kompletnom počte zápasov a turnajov.

Ďalší víkend nás čaká 1. kolo Národnej ligy junioriek opäť v Košiach."