Juniorky hrali v Novákoch

Juniorky počas víkendu 16. – 17. februára 2019 odohrali 2. kolo národnej ligy.

Naše dievčatá, vekom ešte družstvo kadetiek hrá tento rok juniorskú ligu, v ktorej zberajú cenné skúsenosti, z každého jedného zápasu. Aj keď v tejto súťaži sa im nepodarilo uchmatnúť bod súperom, v kadetskej lige naplno využívajú svoje nabraté skúsenosti.

Výsledky:

PIRANA Sport Club Topoľčany – PVK Vrútky 4:19 (1:5, 0:2, 1:6, 2:6)

Góly: Cebová 2, Vargová, Ružičková 1

PIRANA Sport Club Topoľčany – ŠG Olympia Košice 3:27 (1:7, 1:5, 1:7, 0:8)

Góly: Maková 3

KVP Kúpele Piešťany – PIRANA Sport Club Topoľčany 13:6 (1:2, 5:3, 4:0, 3:1)

Góly: Cebová, Maková 2, Dubajová, Ružičková 1

Zostava: Halmová, Ružičková, Dubná, Šagátová N., Cebová, Zelinková, Maková, Dubajová, Libiaková, Medeková, Vargová, Andelová, Atovičová, Šagátová K.

Tréneri: Marek Gális

Asistent trénera: Kristína Lindtnerová

Slovo trénera_Marek Gális: "Výsledky sa môžu zdať hrozivé, ale opakujem, že hráme juniorskú ligu, ktorá je do 23 rokov s dievčatami, z ktorých najstaršie majú 17 rokov a pevne verím, že sa to pozitívne prejaví v budúcnosti na klubovej aj reprezentačnej úrovni. Už dnes máme 7 reprezentantiek Slovenska, ktoré hrajú za svoje vekové kategórie v národných výberoch Slovenska. Dievčatá do 15 rokov čakajú v lete Majstrovstvá Európy v ruskom Kiriši a dievčatá do 17 rokov v septembri Majstrovstvá Európy v gréckom Volose.

Na súťaž junioriek sa tým pádom až tak nesústredíme, berieme ju ako prípravné zápasy a na toto kolo sme išli z plného plaveckého tréningu. Vekovo staršie družstvá ako Vrútky a košická Olympia sa jasne nad nami presadili a kontaktný súper v tomto kole bolo, pri pauzovaní bratislavskej Slávie pre nás, družstvo Piešťan v ktorom však hosťujú aj dievčatá z ŠKP Košice. Zápas sa do polčasu niesol vo vyrovnanom tempe a dokázali sme so súperom držať krok, ale v tretej štvrtine zápasu nám súper odskočil o 4 góly a o zápase bolo takmer rozhodnuté. Dievčatá nehrali zle a aj bojovali, ale náskok sa nám už nepodarilo stiahnuť a v poslednej časti hry si už zahrali všetky hráčky.

Zároveň pevne verím, že získané skúsenosti zúročíme v lige kadetiek do 17 rokov a podarí sa nám získať vysnívaný titul majsteriek Slovenska v tejto vekovej kategórii."