Kadeti v doma v druhom kole skupiny „stred“ porazili Vrútky aj Nováky

Počas víkendu 2. – 3. októbra 2021 sa v Topoľčanoch uskutočnilo druhé kolo Oblastnej skupiny stred – kadetov. Na tomto turnaji si PIRANE zmerali sily s PVK Vrútky a KVP Nováky.

V prvom zápase porazili PIRANE rovesníkov z Vrútok vysokým rozdielom 22:8, kedy svoj na náskok v zápase upevnili už v prvej štvrtine a následne skóre navyšovali.

PIRANA Sport Club Topočany – PVK Vrútky 22:8 (6:1, 5:1, 8:4, 3:2)

Hrnko, Rušiti 6, Cebo 4, Mocňák 3, Solčanský 2, Galvánek

V druhom zápase sa nastúpili naši kadeti proti súperovi z Novák, kedy v prvej štvrtine prehrávali už 4:1, avšak v druhej štvrtine skórovali presne 5 krát a súper ani raz. V polovici zápasu teda viedli Topoľčany nad Novákmi 4:6, tretia štvrtina priniesla vyrovnanejšiu hru ale vo štvrtej potvrdili Topoľčany svoje víťazstvo v tomto zápase ďalšími troma presnými zásahmi a zdolali Nováky v pomere 6:10.

KVP Nováky – PIRANA Sport Club Topoľčany 6:10 (4:1, 0:5, 1:1, 1:3)

Cebo 6, Hrnko, Rušiti 2

Zostava: Porubský - Galvánek, Solčanský, Cebo, Bažík, Mocňák, Grman, Rušiti, Valach, Hrnko, Macho, Staňo, Cifra

Tréner kadetov, Pavol Kertész k vydarenému víkendu: „Sme veľmi radi, že sa chlapci dokázali popasovať s aktuálnou situáciou a aj v oslabenej zostave, doplnení staršími žiakmi vyhrali oba zápasy. Prejavila sa kondícia a tréningy, chalani takticky zahrali podľa našej predstavy, a aj keď je pred nami ešte veľa práce, hodnotíme tento víkend a aj posledné turnaje pozitívne.“