Krajské majstrovstvá žiakov v Trénčíne

Sobota, 15.4.2023 patrila aj plaveckým pretekom Krajské majstrovstvá žiakov v Trenčíne. Z Topoľčian vycestovala skupina plavcov, pod vedením trénerov Kupca a Iboša. Spod trenčianského hradu sme domov priniesli spolu 27 medailí .

Preteky nám zhodnotili obaja tréneri, aká je spokojnosť trénerov so svojimi zverencami?

 

Slovo trénera: Peter Kupec: „V sobotu 15.4. 2023 sa 28 našich plavcov zúčastnilo plaveckých pretekov v Trenčíne. Preteky mali charakter oblastných pretekov, ktorých sa zúčastnilo 18 plaveckých klubov a 312 plavcov. Našim plavcom sa podarilo v tejto konkurencii vyplávať 27 medailí ( 15 zlatých, 9 strieborných a 3 bronzové ). Náš klub reprezentovali na pretekoch týto plavci : E.Arpášová, A.Bajzik, L.Balažovičová, K.Brňová, L.Capay, M.Fáber, J.Gahérová, L.Gavorníková, L.Godálová, M.Hanová, E.Hanuljaková, S.Herdová, M.Kajaba, L.Kováčik, N.Košelová, T.Krajčová, M.Minárik,V.Mišutová, Š.Naňo, T.Piknová, I.Poláková, E.Smatanová,L.Starovičová, E.Turčeková, T.Uhrovská, R.Valúch, J.Švajlen, N.Zvozil.

Spolu s trénerom Z. Ibošom sme spokojní s predvedenými výkonmi plavcov.

Záverom chcem poďakovať všetkým rodičom, ktorí pomohli s organizáciou dopravy.“


Slovo trénera, Zoltán Iboš: „V kategórii B sme vyrazili pre nové, pre niektoré deti prvé pretekové skúsenosti. V dobrej nálade, ale s potrebnou disciplínou deti dosiahli pekné výsledky. Pozitívne prekvapili Herdová a Poláková na prvé preteky ukázali výborné predpoklady do budúcnosti. Godalova, Piknova, Uhrovska, Naňo, Kajaba zaplavali dobre, ukázali progres, skvelú disciplínu a chuť "bojovať“. Ja osobne som rád že úsmev, kamarátstvo, zdravá rivalita a plno pozitívnej energie vyžarovali naše deti a znova sa potvrdilo pravidlo ,že koľko športu dáš, toľko sa ti vráti. Deti ma nesklamali a ukázali , že v PIRANI plávame rýchlo ale hlavne najprv pekne technicky! Verím, že pretek decká poriadne namotivoval a ja ako tréner urobím maximum , aby som ich čo najlepšie viedol cestou športovca. Samozrejme mi nedá spomenúť výborné podmienky, ktoré máme v našom klube.“