Majstrovstvá Slovenska v plávaní starších žiakov v krátkom bazéne

Druhý decembrový víkend patril Majstrovstvám Slovenska v plávaní starších žiakov. Naša skupina plavcov vycestovala už v piatok skoro ráno do Spišskej novej Vsi, kde si v celoslovenskej konkurencii zmerala sily s rovesníkmi.

Trochu štatistiky z pretekov:

Konkurencia dvestoštyridsaťjeden pretekárov zo štyridsať osem klubov. Farby nášho mesta hájilo päť húževnatých PIRANÍ, ktorí zo svojich tridsiatich troch štartov vyťažili zo spišskonovoveského bazéna sedem medailí a to jednu zlatú, tri strieborné a tri bronzové.

Ako zhodnotil výkony svojich športovcov tréner Peter Kupec?

„V dňoch 9.-11.12. 2022 sa v Spišskej Novej Vsi sa konali majstrovstvá Slovenska v plávaní v kategórií starší žiaci . Pretekov sa zúčastnili Mário Minárik, Jakub Švajlen, Nikolas Zvozil, Klára Brňová a Laura Gavorníková. Najviac sa darilo Máriovi Minárikovi, ktorý sa stal majstrom Slovenska v disciplíne 200 m prsia. V disciplínach 100 m prsia a 200 m polohový pretek obsadil druhé miesta. Druhé miesto získala i Klára Brňová v disciplíne 200 m prsia. Jakub Švajlen obsadil dvakrát tretie miesto na 200 m a 400 m polohový pretek. Posledným našim medailistom bol Nikolas Zvozil, ktorý obsadil tretie miesto v disciplíne 50m voľný spôsob.

S výsledkami na majstrovstvách Slovenska som veľmi spokojný. Naši plavci si svojimi výkonmi dokázali, že vo svojich disciplínach patria medzi špičku v žiackych plaveckých kategóriách.“