Muži PIRANA Sport Clubu odštartujú sezónu ako prví

Vodní pólisti topoľčianskej PIRANE vyplávajú do novej sezóny 2018/2019 už koncom septembra. Prvou súťažou tejto sezóny je Slovenský pohár mužov, ktorý sa odohrá v dvoch skupinách vo Vrútkach a v Piešťanoch v termíne 28. – 30. septembra.

Do pohára sa prihlásilo osem družstiev: KVP Nováky, Slávia UK Bratislava, ŠKP Modrí Draci Košice, ŠK Hornets Košice, PIRANA Sport Club Topoľčany, KVP Kúpele Piešťany. Oproti minulej sezóne sú nováčikmi PVK Vrútky a ŠG Olympia Košice.

Topoľčany štartujú v skupine A, ktorá sa odohrá v Piešťanoch na letnom kúpalisku EVA. Ich súpermi budú v piatok podvečer domáci KVP Kúpele Piešťany ktoré v minuloročnom slovenskom pohári skončili na štvrtom mieste. V sobotu doobeda sa stretnú s nováčikom ŠG Olympia Košice a v sobotu podvečer nás čaká aktuálny majster Slovenska a držiteľ Slovenského pohára ŠK Hornets Košice. V nedeľu sa budú hrať zápasy o konečné umiestnenie vo Vrútkach o 1. – 4 . miesto a v Piešťanoch o 6. – 8. miesto.

Topoľčany sa pripravujú na novú sezónu už od augusta keď prípravu odštartovali na letnom kúpalisku. Počas leta odohrali aj medzinárodný turnaj Memoriál Juraja Krajčíka – „Ďuri Báči“, na ktorom v konkurencii šiestich tímov s medzinárodnou účasťou, obsadili tretie miesto. K tímu sa oproti minulej sezóne pridali aj hráči, ktorí sa vrátili po prestávke a radi by opäť reprezentovali klub a mesto Topoľčany - Dominik Kubina, Adriatic Alliu, Adam Špánik, Marek Schneidgen a Boris Bezák. Z českej extraligy sa nám domov podarilo získať z Komety Brno Michala Rybnikára a z Olomouca Tomáša Lukačoviča. Pridali sa tak k stáliciam družstva Peťovi Vančovi, Andrejovi Slašťanovi, Lukášovi Daňovi, Dominikovi Porubskému, Filipovi Štefancovi, Ylberovi Rušitimu, Denisovi Ďurákovi, Sebastiánovi Stankovi, Mirovi Ďurčekovi, Máriovi Michalíkovi a ďalším mládežníkom. Do kádra mužov Topoľčian sa z českej extraligy nepodarilo pritiahnuť Samuela Laciku a Milana Murča, ktorí sa rozhodli zostať aj naďalej v tíme Olomouca s medailovými ambíciami. Prajeme im pevné zdravie, veľa športových úspechov v ich tíme a aby dosiahli čo si zaumienili.

Program družstva Topoľčian počas Slovenského Pohára mužov 2018 v Piešťanoch:

Piatok 28.9.2018

17:15 KVP Kúpele Piešťany – PIRANA SC Topoľčany

Sobota 29.9.2018

9:15 ŠG Olympia Košice - PIRANA SC Topoľčany

17:15 PIRANA SC Topoľčany – ŠK Hornets Košice

Nedeľa 30.9.2018

Zápas o konečné umiestnenie (podľa umiestnenia v skupine)

Slovo trénera – Juraj Michalides: „Pred začatím novej sezóny sme sa pripravovali na Letnom kúpalisku v Topoľčanoch do 7. septembra, následne sme sa presunuli na nám dobre známu krytú plaváreň, sezóna je už pred nami. Prvý nás čaká Slovenský pohár a následne v októbri už tradičný turnaj „O štít mesta Topoľčany“ v tomto roku sa uskutoční už jeho 58. ročník aj za medzinárodnej účasti. Naše družstvo sa skladá z odchovancov Topoľčian, vrátili sa medzi nás aj chalani, ktorí kedysi hrávali, uvidíme ako sa nám podarí vytvoriť kompaktný celok, verím v to, že táto sezóna by mohla byť lepšia ako tie predchádzajúce.“

PIRANE po Slovenskom Pohári čaká v polovici októbra (13. – 14. 10. 2018) medzinárodný turnaj v domácom prostredí – 58. ročník turnaja O Štít mesta Topoľčany za medzinárodnej účasti rakúskeho WBV Graz, českej Komety Brno a nováčika slovenského pohára ŠG Olympia Košice. Turnaj sa uskutoční na Mestskej Krytej plavárni v Topoľčanoch týždeň pred štartom vodnopólovej Pharma Group extraligy.