Naši športovci na Majstrovstvách Slovenska a domácom Mikulášskom turnaji mládeže

Majstrovstvá Slovenska v krátkom bazéne v plávaní mladších žiakov

Počas prvého decembrového víkendu 1. – 4. decembra 2022s a v modernom šamorínskom komplexe X-Bionic uskutočnili Majstrovstvá Slovenska mladších žiakov v krátkom bazéne. Naša výprava bola zložená z troch chlapcov: Aleka Bajzíka, Lea Cápaya, Richarda Valúcha a dievčat Emma Arpášová, Ema Turčeková, Lenka Žaťková a Lucia Košeľová. Sedmička naších športovcov podala kvalitné výkony a z trojdňovej výpravy do Šamorína vyplávali pre PIRANA Sport Club Topoľčany dovedna 11 medailí.

Majstrovstvá v Šamoríne nám priblížil tréner Peter Kupec:"Topoľčianski plavci si vybojovali celkovo 11 medailí. Najviac sa darilo Richardovi Valúchovi , ktorý získal 3 strieborné medaily ( 200m prsia, 100m motýlik a 400m polohový pretek) a 3 bronzové ( 100m prsia, 100m polohový pretek a 200m polohový pretek). Lenka Žaťková získala 1 striebornú medailu za 100m prsia a dve bronzové za 200m prsia a 100m voľný spôsob. Dievčenské kvarteto sa dvakrát umiestnilo na bronzovom stupienku v štafetách 4x50m voľný spôsob a 4x50m polohový pretek.

Celkovo hodnotím majstrovstvá veľmi pozitívne. Zverenci podali kvalitné výkony, napriek chorobami poznačenou prípravou.“

Mikulášsky turnaj mládeže vo vodnom póle

V domácom bazéne sme zorganizovali Mikulášsky turnaj mládeže, kde sa stretlo dovedna 5 družstiev. Domáce družstvá boli nasadené rovno dve a to družstvo starších žiakov a družstvo kadetiek. Naše dve družstvá si zmerali sily aj v napínavom domácom súboji. A so staršími žiakmi z Piešťan, Košíc a vrútok.

Turnaj začal už vo štvrtok na večer 1. decembra a vyvrcholil v nedeľu na obed 4. decembra 2022.

K turnaju nám povedali pár viet Pavol Kertész, ktorý od tejto sezóny vedie družstvo starších žiakov a Zuzana Hýroššová, ktorá vystriedala Kristínu Lindtnerovú a je asistentkou trénera ženskej časti klubu.

Pavol Kertész: „Je za nami ďalší turnaj, tentoraz sme sa stretli so súpermi: Hornets Košice, Piešťany, Vrútky a naše domáce kadetky. Mikulášsky turnaj, ktorý sme začali už vo štvrtok nádherným súbojom proti naším dievčatám - vyšiel naozaj skvele. Všetky zápasy sme dokázali súperov poraziť a v podstate sme boli úspešní vo všetkých činnostiach. Trošku sme sa báli problému s chorobami v družstve, ale chalani sa s tým popasovali na výbornú a dokonca aj naši najmladší sa dokázali presadiť. Najhodnotnejšie víťazstvo bolo proti Vrútockým chlapcom, ktorí boli na poslednom turnaji o krok pred nami. Teraz sme však premožiteľa nenašli a tak sme mohli poďakovať všetkým s trofejou v rukách.“

Zuzana Hýroššová:"Dostali sme možnosť štartovať na turnaji chlapcov, čoho sme sa vôbec nezľakli. Dievčatá dali do turnaja všetko, štyri dni, slušná porcia nie ľahkých zápasov. Veľmi sa mi páčil prístup, aj napriek tomu že sme hrali proti chlapcom. V každom jednom zápase dali baby do vody maximum. Musím ich pochváliť, videla som veci pretavené z tréningov do zápasov, na ktorých s Marekom a dievčatami na tréningu pracujeme a to je to, čo tréner chce vidieť. A aj ony samé cítia, že to ide a zlepšujú sa v herných činnostiach, samozrejme, že vždy je čo zlepšovať, ale sme na dobrej ceste. Na turnaji sme obsadili celkovo tretie miesto z piatich družstiev a ťahali sme za kratší koniec len proti našim chalanom a súperovi z Vrútok. Myslím si, že vo všetkých zápasoch sa pred nami museli mať súperi na pozore. Najbližšie nás čaká turnaj pred Vianocami v Košiciach s juniorkami, kde verím, že sa popasujeme o čo najlepší výsledok.“

Najlepší hráč turnaja: Simon Šimon (KVP Kúpele Piešťany)

Najlepší strelec turnaja: Eliška Zelinková (PIRANA Sport Club Topoľčany)

Najlepší brankár turnaja: Alan Galvánek (PIRANA Sport Club Topoľčany)

Výsledky:

PIRANA Sport Club Kadetky vs. PIRANA Sport Club starší žiaci 7:12 (0:2, 2:4, 4:1, 1:5)

Kadetky: Savková, Jančeková 2, Zelinková, Kováčiková, Vargová

Starší žiaci: Galvánek Alex, Bílek, Valaský 3, Gális, Mišuta, Mišenka

PIRANA Sport Club Kadetky vs. KVP Kúpele Piešťany 24:16 (5:4, 7:1, 5:5, 7:6)

Zelinková 10, Kováčiková 5, Jančeková 3, Vargová, Kudina 2

PIRANA Sport Club starší žiaci – PVK Vrútky 13:10 (2:1, 5:3, 2:5, 4:1)

Bílek, Mišenka, Galvánek 3 Valaský 2, Gális, Tarina

PIRANA Sport Club starší žiaci ŠK Hornets Košice 16:9 (5:1, 5:2, 1:3, 5:3)

Mišenka 5, Valaský 4. Bílek 3, Tarina, Gális 2,

PIRANA Sport Club starší žiaci – KVP Kúpele Piešťany 26:8 (9:1, 9:1, 4:3, 4:3)

Galvánek Alex 5, Kertész 4, Gális, Valaský, Mišenka, Bílek 3, Chudý 2, Tarina, Mišuta

ŠK Hornets - PIRANA Sport Club Kadetky 17:19 (7:4, 2:3, 5:5, 3:7)

Vargová 8, Zelinková 7, Kudina, Jančeková 1

PVK Vrútky - PIRANA Sport Club Kadetky 14:10 (5:0, 5:5, 3:4, 1:1)

Zelinková, Vargová 3, Kudina, Krošláková, Zemanová, Jančeková

Zostava kadetky: Dovalová, Hrnková, Solčanská, Kudina, Kováčiková, Zelinková, Brňová, Jančeková, Zemanová, Vargová, Krošláková

Tréner: Marek Gális

Asistent: Zuzana Hýroššová

Zostava starší žiaci: Galvánek Alan, Galvánek Alex, Roháč, Kertész, Gális, Mišuta, Valaský, Mišenka, Bílek, Gális, Tarina, Chudý, Lupka

Tréner: Pavol Kertész

Asistent: Andrej Slašťan