Orca v Bratislave, starší žiaci v Košiciach a juniori v Piešťanoch.

Prvý májový víkend 5. -7. 5. 2023 bol pre športovcov PIRANA Sport Club Topoľčany opäť jeden z tých rušnejších. Pätica plavcov vycestovala na medzinárodné preteky Orca v Bratislave. Starší žiaci v piatok cestovali do Košíc na zápasy II. národnej ligy starších žiakov. Juniori odohrali v Piešťanoch kolo Oblastnej súťaže.

Slovo trénera, Peter Kupec_plávanie: “V dňoch 5.-7.5. sa pätica našich plavcov zúčastnila v Bratislave medzinárodných pretekov Orca cup 2023. Reprezentovali nás : M. Minárik, N. Košelová, R. Valúch, N. Zvozil a K. Brňová.

V konkurencii 761 plavcov zo 66 plaveckých klubov (prítomné boli české, ukrajinské, estónske luxemburské a rumunské kluby) sa naši plavci nestratili a dokázali si vyplávať sedem medailí - 2 zlaté, 4 strieborné a 1 bronzovú. Preteky sa plávali systémom rozplavba - finále. O dve prvé miesta sa pričinili N. Košelová a M. Minárik v disciplínach 50 m prsia. Druhé miesta obaja obsadili v disciplínach 100 m a 200 m prsia. Tretie miesto získala N. Košelová na 200 m polohový pretek. Okrem medaily ma tešia tiež finálové umiestnenia R. Valúcha a K .Brňovej. N. Zvozil sa síce do finálových plavieb neprebojoval, ale svoje osobné maximá si dokázal zlepšiť.“

Slovo trénera, Pavol Kertész_vodné pólo, juniori: „Prvé zápasy juniorskej ligy nám ukázali, aké potrebné je byť v zápasovom tempe a všetky naše slabiny.

Keďže nemáme družstvo mužov, tak posledný zápas odohrala naša juniorka v novembri a to sa odzrkadlilo hneď v prvom zápase proti Bratislave... Nevedeli sme sa presadiť v útoku a strelecky nám zlyhali naozaj všetky šance. Nevyužité presilovky a pokutový hod tiež nepomohli k hernej pohode a tak 7:4 pre Sláviu, bolo pre nás katastrofou. Druhý zápas proti Piešťanom bol už o čosi lepší, ale súper bol jednoducho nad naše sily, a tak sme opäť prehrali. Posledný zápas so Šamorínom, kt. takisto ako my nemá starších a skúsenejších hráčov bol už iba dohrávaním kola a porazili sme ich vysokým rozdielom.

Veľmi ma mrzí prvá prehra a nezodpovedné postavenie sa k zápasu od hráčov, ktorí sú ťahačmi celého kolektívu... Nedôsledné zakončovanie a zahadzovanie vyložených šancí. To všetko je ale podmienené prípravou, ktorú juniori nemali dostačujúcu a hernou nevyzretosťou, ktorá sa na tréningoch cvičí ťažko.

Som si istý, že nás to nakopne a do ďalších zápasov pôjdeme už bez nervozity. Ďakujem všetkým fanúšikom a divákom...tešíme sa na najbližšie kolo.“

Slovo trénera, Andrej Slašťan_vodné pólo, starší žiaci: Keďže prvé kolo II. Národnej ligy starší žiakov sme stáli, tak pre nás toto druhé kolo bolo vlastne prvé a šli sme do ligy s tým, že nepoznáme výkonnostnú úroveň žiadneho so súperov. V prvom zápase sme si zmerali sily s ŠKP Modrí draci, kde chalani začali na plno, čo sa aj odzrkadlilo na skóre. Do vody sa počas zápasu dostali aj naši „malkáči“, ako voláme mladších žiakov, ktorý hrajú aj za starších žiakov, poslednú štvrtinu tohto zápasu odohrali všetci spolu a podali bojovný výkon. Druhý zápas s Piešťanmi sme odohrali v pohodovom tempe, nemali žiadny problém a zápas sa vyvíjal v podobnom duchu ako ten prvý a vo vode sa ocitli všetci. Posledný zápas s ČH Košice sa zdal byť po prvej štvrtine ktorú sme vyhrali 4:0 jasným avšak chlapci poľavili a druhú a tretiu štvrtinu sa viac dokázal presadiť súper, ako my. V poslednej štvrtine sa však chalani opäť nakopli a bez problémov dotiahli zápas do víťazného konca. Škoda že sa chlapcom nepodarilo postúpiť do I. Národnej ligy, keďže vidieť že v druhej nemajú momentálne adekvátneho súpera a pre to ich bolo miestami ťažšie namotivovať do zápasov, ako bolo vidieť v poslednom zápase s ČH.“

Výsledky, vodné pólo:

Starší žiaci, 6. -7. 5. 2023, Košice

PIRANA Sport Club Topoľčany – ŠKP Modrí draci 20:2 (8:0, 4:0, 6:1, 2:1)

Bílek 6, Galvánek 4, Gális N. Bažík A. 3, Kertész, Šťefka, Valaský

KVP Kúpele Piešťany – PIRANA Sport Club Topoľčany 4:14 (1:6, 0:3, 11:4, 2:1)

Bažík A., Bílek 4, Galvánek 2, Gális N., Štefka, Valaský,

ČH Košice – PIRANA Sport Club Topoľčany 13:5 (4:0, 3:3, 2:1, 4:1)

Gális N. 4, Galvánek 2, Bíllek, Bažík A.2, Bažík F., Lupka

Zostava: Galvánek Alan, Galvánek Alex, Gális Nicolas, Gális Marek, Bažík Adam, Bažík Filip, Chudý, Kertész, Štefka, Bílek, Lupka

Tréner: Andrej Slašťan

Juniori, 6. -7. 5. 2023, Piešťany

PIRANA Sport Club Topoľčany - Slávia UK Bratislava 4:7 (0:1, 2:2, 0:2, 2:2)

Uhrín 2, Ondrčka, Solčanský

KVP Kúpele Piešťany – PIRANA Sport Club Topoľčany 13:9 (3:0, 4:3, 2:2, 4:4,)

Hrnko 5, Cifra, Rušiti, Ondrčka, Solčanský

PIRANA Sport Club Topoľčany – XBS Šamorín 17:5 (5:2, 6:1, 1:2, 5:0)

Hrnko 5, Ondrčka 4, Uhrín 2, Porubský, Solčanský, Cebo, Mocňák, Rušiti, Cifra

Zostava: Porubský, Oravec, Solčanský, Cebo, Turčan, Ondrčka, Mocňák, Rušiti, Hrnko, Uhrín, Cifra

Tréner: Pavol Kertész

Fotky z plaveckých pretekov: Archív Orca, úplnú galériu z plaveckých pretekov Orca nájdete na facebookovom profile: Pk Orca Bratislava