PIRANE majú za sebou rušný víkend, plávanie v Žiline, vodné pólo v Topoľčanoch

Naplno sa nám po novom roku rozbehli už aj súťaže plavcov, po dlhých tratiach v Senici prišli na rad plavecké kategórie pre kategóriu juniorov, A aj B mužov aj žien, resp. chlapcov a dievčat rovnako ako boli dlhé trate v Senici.

Domáci bazén počas víkendu ovládli vodnopólové zápasy. Doma hrali druhé kolo Oblastnej súťaže starší žiaci a kadetky nastúpili na prvé kolo Národnej ligy.

Počas víkendu sa chlapci stretli v bazéne s Novákmi a Vrútkami. A dievčatá si od sobotného rána do nedeľného doobedia merali sily s protihráčkami z Piešťan, Olympie Košice a Vrútok. Chlapci v sobotu podľahli Novákom a následne aj najtesnejším výsledkom 6:7 s PVK Vrútky a tým pádom budú hrať v národnej lige „druhú ligu“. Dievčatá do turnaja nevstúpili síce víťazne, keď v sobotu ráno podľahli Piešťanom, avšak proti Olympii Košice a PVK Vrútky už držali zápasy od začiatku vo svojich rukách.

Slovo trénerov:

Marek Gális, tréner kadetky: „Po juniorkách a žiačkach nám konečne do hry vstúpilo aj družstvo kadetiek. Tento rok máme kadetskom tíme dievčatá narodené v roku 2006 a mladšie a sme pomerne vyrovnaným družstvom. Prvý zápas sme odohrali proti Piešťanom, v tomto zápase sme sa ujali vedenia v prvej štvrtine najtesnejším rozdielom, následne však akoby sa nám začala stupňovať naša strelecká nemohúcnosť a v druhej a tretej štvrtine sme dokázali streliť len 4 góly. Triafali sme brankárku a strely šli do stredu brány a vtedy je s gólom ťažko počítať. Zároveň tieto dve štvrtiny aj rozhodli o výsledku celého zápasu nakoľko v poslednú štvrtinu sme vyhrali 3:5. Verím, že v budúcnosti, ak sa nám podarí odstrániť nedostatky z prvého zápasu, môžeme byť my tým šťastnejším družstvom na konci. Zápasy proti Olympii Košice a PVK Vrútky sa na seba značne podobali, na začiatku zápasu v úvodných štvrtinách sme sa ujali vedenia a výsledok sme už pevne po zvyšok zápasu udržiavali vo svojich rukách. Som rád že prvá šestka presvedčila o svojich kvalitách a tak dostali dostatok priestoru aj dievčatá ktoré boli na striedačke. Zaujímavosťou bol sobotný večerný zápas, kedy padlo za celý zápas až 53 gólov, čo je na vodnopólový zápas vysoký nadpriemer. V ďalších kolách nás ešte okrem týchto súperov čakajú, ešte ČH Košice, ktoré na našom domácom turnaji pauzovali.“

Andrej Slaštan, asistent trénera starší žiaci: “Druhý a zároveň aj posledný turnaj kategórie Oblastnej súťaže – stred starších žiakov sme odohrali na domácom bazéne. Na turnaji sme nastúpili v oklieštenejšej zostave než na prvom turnaju. V prvom zápase sme sa stretli s víťazom skupiny s Novákmi, s kt. chlapci držali krok v prvej štvrtine, v druhej nám súper odskočil a zvyšné dve štvrtiny sa niesli už vo vyrovnanej partii. Na druhý zápas, ktorý sme mohli nazvať existenčným ak sme chceli postúpiť do prvej Národnej ligy sme nezačali dobre. V prvej štvrtine sa nám vyfauloval hráč a pri oklieštenej zostave akú sme mali, museli už od začiatku nastúpiť už aj naši mladší žiaci (ktorí sú o tri roky mladší). Celý zápas sa niesol vo vyrovnanej partii, v polovici zápasu bolo skóre 4:4, v tretej štvrtine sme sa ujali vedenia 5:4, avšak v poslednej štvrtine sa nám nepodarilo premeniť vyložené šance, čo vyplynulo z únavy, keďže všetci starší žiaci hrali celý zápas, nestriedali a poslednú štvrtinu sme prehrali 1:3, a finálny výsledok bol 6:7. Napriek tomu chlapci podali famózny výkon a ukázali že sú bojovníci, že sa nevzdajú a vedia hrať pólo a som na nich právom hrdý. Samozrejme, všetci podali skvelý výkon a mohol by som ich tu menovať rad do radu, ale poukázal by som na výkon našich „malkáčov“ – Kertész D. a Bažík F., ktorí aj napriek tomu, že sú mladší a nemajú toľko herných skúseností dokázali v takto ťažkom zápase držať krok s o tri roky staršími chlapcami celý zápas a som rád, že sa nezľakli a pomohli nám.“

Výsledky:

Oblastná súťaž starší žiaci, 18. – 19. 3. 2023, Topoľčany

KVP Nováky – PIRANA Sport Club Topoľčany 21:12 (6:4, 7:2, 5:4, 3:2)

Galvánek Alex, Galvánek Nicolas 3, Štefka, Bílek 2, Bažík, Valaský

PIRANA Sport Club Topoľčany – PVK Vrútky 6:7 (3:3, 1:1, 1:0, 1:3)

Galvánek 3, Galís Nicolas 2, Bílek

Galvánek Alan – Galvánek Alex, Chudý, Kertész, Galis Nicolas, Štefka, Valaský, Bažík F., Bílek, Bažík Adam, Lupka, Gális Marek

Tréneri : Kertész, Slašťan

Národná liga kadetky, 18. – 19. 3. 2023, Topoľčany

KVP Kúpele Piešťany – PIRANA Sport Club Topoľčany 18:14 (4:5, 6:2, 5:2, 3:5)

Zelinková, Kováčiková 4, Kudina 2, Hrnková, Vargová, Brňová

PIRANA Sport Club Topoľčany – ŠK Olympia Košice 31:22 (7:4, 7:2, 7:4, 10:12)

Kudina 7, Vargová 5, Krošláková 4, Jančeková, Kováčiková 3, Brňová, Hrnková 2, Zelinková, Zemanová, Pôbišová

PIRANA Sport Club Topoľčany – PVK Vrútky 19:6 (7:0, 4:2, 6:1, 2:3)

Hrnková, Kudina, Zelinková 3, Jančeková, Savková, Kováčiková, Brňová 2, Zemanová, Vargová, Novotná

Dovalová – Hrnková, Pobišová, Kudina, Savková, Kováčiková, Zelinková, Oršulová, Jančeková, Zemanová, Vargová, Krošláková, Brňová

Tréneri: Gális, Hýroššová

Plávanie,

Jarná cena Žiliny, 17. – 19. 3. 2023, Žilina

Do Žiliny vycestovala naša sedmička PIRANÍ z zložení Arpáš, Minárik, Švajlen, Valúch, Brňová, Gavorníková a Košelová. Počas troch dní mali možnosť naši plavci plávať vo širokej konkurencii slovenských a českých plavcov.

Ako sa darilo našim športovcom zhrnul ich tréner Peter Kupec: „V dňoch 17.-19.3. 2023 sa v Žiline konali medzinárodné plavecké preteky za účasti 540 plavcov z 56 slovenských a českých klubov. V tejto konkurencii sa nestratili ani naši plavci: M. Minárik, R. Valúch, J. Švajlen, A. Arpáš, N. Košelová, K. Brňová a L. Gavorníková.

M. Minárik a N. Košelová kvalitnými výkonmi v prsiarskych disciplínach potvrdili svoju príslušnosť do juniorskej reprezentácie a zabezpečili si nomináciu v reprezentačnom výbere, ktorý sa zúčastní medzinárodných plaveckých pretekov, v Belehrade 1.-2.4. 2023.

Ostatní plavci sa tak isto prezentovali veľmi kvalitnými časmi . Zlepšili si svoje osobné maximá, čo dúfam ich motivuje k ďalšej práci. Sami mali možnosť vidieť, že v konkurencii českých plavcov sa presadiť na medailové pozície je veľmi náročné.

Už ďalšiu sobotu 25.3. 2023 cestuje tréner Z. Iboš s výberom mladších plavcov na preteky do Nových Zámkov.“