PIRANE na majstrovstvách Slovenska v plávaní

V dňoch 10. - 12.6. 2022 sa v Banskej Bystrici uskutočnili majstrovstvá SR v plávaní v kategóriach mladší a starší žiaci.

Pretekov sa zúčastnilo 58 plaveckých klubov a 414 plavcov. Náš klub v celkovom medailovom rebríčku skončil na 6. mieste.

Pirana sport club reprezentovali : M.Minárik, R.Valúch, J.Švajlen, N.Zvozil, A.Arpáš, M. Bielik, L.Kováčik, K.Brňová, L.Gavorníková a L.Žaťková. Topoľčianskí plavci získali 4 zlaté 3 strieborné 1 bronzovú medailu.

Majstrami SR sa stali M.Minárik a to v disciplínach 100m prsia a 200m polohový pretek. L.Žaťková je majsterkou SR v disciplínach 100m prsia a 200m prsia. R.Valúch získal 3 strieborné medaile ( 100m a 200m prsia, 100m motýlik) a 1 bronzovú medailu v disciplíne 200m polohový pretek. Veľmi kvalitné časy zaplávali i J.Švajlen a K.Brňová, ktorí tesne zaostali za stupienkami víťazov. Svoje osobné maximá vylepšili aj ostatní topoľčianskí plavci.

Spolu s Ing. Ibošom sme pyšní na výsledky, ktoré dosiahli naši plavci a dúfame, že všetci budú pokračovať v zlepšovaní svojich výkonov.