Plavci otvorili jesennú časť sezóny na Štúrovských stovkách

Plavci vycestovali koncom augusta na Štúrovské stovky do Štúrova, kde otvorili jesennú časť sezóny. Tréner plavcov Peter Kupec zhodnotil výkony jeho 21 člennej skupiny na podujatí.

Peter Kupec:

"V sobotu 27.8. 2022 sa v Štúrove uskutočnili plavecké preteky, Štúrovske stovky, ktoré tradične otvárajú jesennú plaveckú sezónu. Pretekov sa zúčastnilo 21 našich plavcov. Tento rok sa okrem horúce počasia museli všetci plavci popasovať i s veľmi teplou vodou, ktorej teplota presahovala 28 stupňov celziových, čo výrazne ovplyvnilo kvalitu všetkých plaveckých výkonov.

Najhodnotnejší výkon medzi chlapcami predviedol N. Zvozil, ktorý sa na 100 voľný spôsob prvýkrát dostal pod jednu minútu a v tejto disciplíne obsadil 2. miesto. Medailovo sa darilo i M. Minárikovi, ktorý vyhral 100m prsia a na 100m motýlik obsadil druhé miesto. J. Švajlen vyhral 100m prsia a dva krát skončil na 3. mieste v disciplínach 100m znak a voľný spôsob. R. Valúch obsadil dve druhé miesta v disciplínach 100m prsia a motýlik. A. Arpáš získal tretie miesto na 100m prsia. Aj ostatní chlapci podali bojovné výkony so zlepšenými osobnými časmi a to M. Fáber, D. Gál, M. Bielik, L. Cápay, A. Fáber a J. Mišuta.

Z našich dievčat sa najlepšie prezentovala N. Košelová, ktorá, síce zostala tesne za stupienkami víťaziek, ale hodnotným časom na 100m prsia potvrdila svoje plavecké kvality. Na medailu dosiahla len L. Žaťková, ktorá obsadila 2. miesto v disciplíne 100m prsia. Spokojný som aj s výkonmi ostaných dievčat E. Arpášová, L. Balažovičová, J. Gahérová, K. Brňová, L. Gavorníková, M. Hanová, L. Košelová a E. Turčeková vzorne reprezentovali náš klub.

Uź o 14 dní sa uskutočnia domáce preteky" O pohár mesta primátorky Topoľčian", kde dúfam sa budú naši plavci prezentovať kvalitnými výkonmi."