Plavci Topoľčian absolvovali počas víkendu ORCA CUP v Bratislave a Veľkú cenu Dolného Kubína

Počas víkendu vycestovali dve skupiny plavcov za svojimi pretekmi.

Jedna časť vycestovala na medzinárodne preteky do Bratislavy na ORCA CUP a druhá do Dolného Kubína na Veľkú Cenu Dolného Kubína – Žinčicový míting.

ORCA CUP, 26. – 28. 4. 2019, Bratislava

V Bratislave nás na veľkých medzinárodných pretekoch, za účasti zahraničných klubov z Rakúska, Českej republiky, Maďarska, Ruska, Slovinska a Ukrajiny reprezentovalo päť plavcov: Brňová Klára, Brňová Laura, Atovič, Macháč a Železniková.

Na týchto pretekoch vylovila z bazéna medailu najmladšia členka výpravy – Klára Brňová, ktorá získala bronz na 50 m prsia, s časom 50,55 s.

VEĽKÁ CENA DOLNÉHO KUBÍNA – ŽINČICOVÝ MÍTING, 27. – 28. 4. 2019, Dolný Kubín

V sobotu vycestovali do Dolného Kubína plavci v zložení: Fáber, Hodál, Mišuta, Košelová, Kardoš, Zvozil, Poľťáková a Srnková. Táto skupina plavcov vyplávala na Žinčicovom Mítingu, resp. Veľkej cene Dolného Kubína dovedna 22 medailí.

Fáber Alex premenil všetky svoje štarty v medailové pozície a získal 4 x zlato (100 m voľný spôsob, 200 m voľný spôsob, 200 m prsia, 200 m polohový pretek), 2 x striebro (100 m polohový pretek a prsia) a 1 x bronz (50 m prsia)

Samuel Hodál získal zlaté medaily na 50 m prsia a motýlik a pridal dve strieborné na 100 m voľný spôsob a 200 m polohový pretek.

Mišutá Ján vylovil z bazéna 6 medailí a to na 400 m voľným spôsobom zlato, štyri strieborné na 200 m voľný spôsob, znak a motýlik. Zbierku rozšíril o dve bronzové na sto m voľný spôsob a znak.

Košelová Nikola získala štyri krát zlato na 400 m voľný spôsob, 100 m prsia, 200 m prsia a 100 m polohový pretek. Striebro získala na 100 m voľný spôsob.

Slovo trénera, Peter Kupec: “V dňoch 27. 4.- 28. 4. 2019 sa v Dolnom Kubíne konali plavecké preteky, ktorých sa zúčastnilo 8 topoľčianských plavcov - A. Fáber, N. Zvozil, J. Mišuta, A. Kardoš, S. Hodál, A. Polťáková, N. Košelová a Z. Srnková. Naši plavci vyplávali celkovo 22 medailí (11 zlatých, 8 strieborných a 3 bronzové medaily. Najviac sa darilo A. Fáberovi - 4 zlaté, N. Košelová - 4 zlaté, S. Hodál - 2 zlaté a J. Mišuta - 1 zlatá medaila. Okrem bohatej úrody medailí som spokojný aj z predvedenými výkonmi. Vysoko pozitívne hodnotím zaplávané časy A. Polťákovej, ktorá hoc nedosiahla na stupeň víťazov, zaznamenala obrovský progres. Svoje osobné maximá si zaplával aj A. Kardoš. Z. Srnková bohužiaľ musela bojovať aj proti zdravotným problémom, no napriek tomu ukázala buldočiu povahu a preteky napriek problémom odplávala zo cťou.“