Samuel Hodál na EYOF v Banskej Bystrici

Prinášame vám krátky rozhovor s naším Samuelom Hodálom, ktorý sa zúčastnil Európskych hier mládeže v v Banskej Bystrici. V Bystrici sa predstavil v disciplínach 50 m voľný spôsob, a 4 x 100 m VS.

Samo, ake sú tvoje pocity po Európskych hrách mládeže, ktoré sa tento rok konali na Slovensku?Pretekal si na domácej pôde.

Moje pocity sú po EYOF-e super. Organizácia podujatia alebo podpora domáceho publika bola úžasná. Na to, že sa takéto veľké podujatie, ak nie aj najväčšie podujatie konalo na Slovensku, tak všetko bolo perfektne zvládnuté.

Štartoval si na 50 m voľným spôsobom a taktiež aj v štafete na 4 x 100 m voľný spôsob. Ako sa ti plávalo, respektíve ako by si nám zhodnotil svoje štarty?

Čo sa týka bazéna, ten bol dobrý. Je podobný ako novootvorený bazén v Poprade. Moje dva štarty mi však nevyšli ako som si predstavoval, v druhý deň som mal mierne zdravotné problémy, ale dal som do toho všetko čo som v sebe mal. Na 4 x 100 metrov som si vylepšil osobný rekord o 54 stotín. Na podujatí EYOF som nabral veľa nových skúseností od zahraničných plavcov,. Budem sa snažiť aplikovať ich do mojho tréningového procesu. Za mňa vyjadrujem spokojnosť.

Európske hry mládeže sú vyznamným podujatím, v čom spočívala tvoja príprava, ako si sa pripravoval?

Príprava bola poctivá. Dva týždne sme spolu s reprezentáciou strávili v Poprade na sústredení. Kde sa nám celej výprave venovali reprezentačný tréneri.

Dnes je však už za EYOF, ako si užiješ letné dni po náročnej príprave a pretekoch?

Chcel by som viacej času stráviť s mojimi kamarátmi, ale zároveň aj pokračovať v príprave ďalej na zimnú sezónu. Zistil som že robím pri plávaní chyby a chcem začať pracovať na ich odstraňovaní už "dnes", aby som mohol prísť do zimnej sezóny čo najviac pripravený.

Záverom by som sa chcel poďakovať môjmu trénerovi Mgr. Petrovi Kupcovi, za to že som mal možnosť byť na takomto podujatí a reprezentovať našu krajinu. Rovnako som vďačný aj rodičom, ktorí mi na mojej ceste pomáhajú a ja sa môžem dostať na takéto významné podujatia.