Slovenský pohár mužov

V uplynulý víkend 28. – 30. septembra 2018 sa v dvoch slovenských bazénoch Slovenský pohár. Topoľčany hrali v skupine ktorá sa hrala v Piešťanoch na kúpalisku EVA. Našimi súpermi boli KVP Kúpele Piešťany, ŠG Olympia Košice a ŠK Hornets Košice.

V priebehu piatku a soboty Topoľčany neuspeli v žiadnom zápase, keď na sobotný večerný zápas vycestovali v obmedzenom počte, skrz zdravotných problémov, ktoré družstvo trápili už aj v týždni pred pohárom. V nedeľu mali muži PIRANA Sport Club Topoľčany hrať o konečné umiestnenie vo Vrútkach, ale zvyšok družstva rovnako podľahol chorobe.

Výsledky:

Základná skupina:

KVP Kúpele Piešťany - Pirana SC Topoľčany 15:1 (2:0, 4:1, 5:0, 4:0)

ŠK Olympia Košice - Pirana SC Topoľčany 11:7 (1:2, 3:3, 4:1, 3:1)

Pirana SC Topoľčany - ŠK Hornets Košice 2:26 (1:8, 1:8, 0:5, 0:5)

Zápas o 7. miesto:

PVK Vrútky - Pirana SC Topoľčany 5:0 kontumačne

PIRANA Sport Club Topoľčany obsadili v Slovenskom pohári definitívne 8. miesto. V nasledujúcom období čaká mužov PIRANE príprava na ligu, keď týždeň pred začiatkom ligy odohrajú v domácich podmienkach turnaj „O štít Mesta Topoľčany“. V domácom družstve došlo so záverom prestupového obdobia aj k návratu Milana Murča do topoľčianskych farieb.

Slovo trénera_Juraj Michalides: „Slovenský pohár nám toho roku vôbec nevyšiel. Ako prvého súpera sme mali Piešťany. Úvodný zápas sme prehrali rozdielom troch tried a to pritom Piešťany sú súperom, s ktorým vedieme vždy vyrovnané partie a o výsledku sa rozhoduje až v závere zápasu. Druhý zápas bol lepší, hlavne úvod nám vyšiel, keď sme viedli už 4:1, ale ani tento zápas sa nám nepodarilo dotiahnuť do víťazného konca, ušla nám najmä druhá časť zápasu, mali sme problém sa presadiť v pressingu, čo musíme v najbližších dňoch doladiť pred začiatkom ligy. Tretí zápas proti majstrovi ŠK Hornets Košice - tento tím nás prevýšil či v plávaní, streľbe alebo takticky. Počas týchto dvoch dní, kedy sme hrali na kúpalisku v Piešťanoch nám tím značne ochorel, chalani poprechladali, mali horúčky, keď s každým zápasom pribudol niekto s vysokými horúčkami sme v nedeľu ráno nemohli vycestovať na súboj o umiestnenie do Vrútok a tak sme posledný zápas kontumačne prehrali 5:0. Slovenský pohár nám ukázal kde sme, sme mužstvom ktoré sa skladá aj z chalanov, ktorí sa k vodnému pólu po prestávke vrátili ale aj s chalanov, ktorí sa vrátili zo zahraničia. Ako tím sa musíme jednoznačne zohrať. O dva týždne máme turnaj „O štít mesta Topoľčany“ a následne týždeň na to začína liga. Dúfam, že chalani budú čo najskôr zdravotne v poriadku. A budeme sa môcť naplno venovať tréningovej príprave.“