Starší žiaci postupujú do bojov o medaile z druhého miesta

Počas víkendu 25. – 27. 10. 2019 sa konalo druhé kolo Oblastnej súťaže starších žiakov v Komárne.

Starší žiaci nášho klubu si počas troch dní zmerali sily so Šamorínom, Bratislavou, Komárnom a Piešťanmi.

Na záver druhého kola chlapci vo svojich stretnutiach uspeli tri krát a podľahli Bratislave, táto zápasová bilancia spolu s výsledkami z prvého kola im zabezpečila potup medzi šesť družstiev ktoré budú bojovať o titul Majstra Slovenska počas tejto sezóny.

Kompletnú zostavu prvej šestky spoznajú chlapci na konci novembra, kde budú bojovať družstvá umiestnené na tretích a štvrtých miestach v baráži o postup do prvej šestky.

Starší žiaci nášho klubu sa tak až do začiatku januára budú pripravovať na výzvu v podobe „prvej šestky“, kedy ich prvé kolo národnej ligy čaká 10. – 12. januára 2020.

 

Výsledky:

XBS waterpolo Šamorín - PIRANA SC Topoľčany 7:13 (1:3, 0:3, 3:4, 3:3)

Kopecký 5, Hrnko 3, Božík 2, Cebo, Mocnák, Cifra

PIRANA SC Topoľčany - Slávia UK Bratislava 7:20 (2:6, 3:2, 0:8, 2:4)

Kopecký 3, Cebo, Mocňák, Valach, Cifra

KVP Kúpele Piešťany - PIRANA SC Topoľčany 8:14 (1:3, 3:3, 2:4, 2:4)

Kopecký 5, Cebo, Mocňák, Hrnko 2, Valach, Solčanský, Porubský

PIRANA SC Topoľčany - KVP Komárno 14:5 (3:2, 2:0, 5:2, 4:1)

Kopecký 5, Cebo 3, Valach 2, Solčanský 2, Hrnko, Mocňáki

 

Slovo trénera, Juraj Michalides: „Druhé kolo Oblastnej súťaže sme odohrali v Komárne, kde sme chceli výsledkovo nadviazať sa na prvý turnaj v Topoľčanoch, chceli sme vyhrať čo najviac zápasov, aby sme postúpili do Národnej ligy bez nutnosti baráže. Prvý nás čakal Šamorín, tento súper bol v tabuľke za nami a zápas bol pre nás veľmi dôležitý. Hneď v úvode zápasu sme začali zodpovedne hrať, čo sme potrebovali udržať celý zápas. Vydržali sme to a bez nejakých väčších problémov sme tento zápas zvládli, čo nám určite pomohlo na to aby sme sa mohli dostať do prvej „šestky“ tímov. Zápas proti Bratislave sme chceli zahrať omnoho lepšie ako sme zahrali doma, pretože tam sme tohto súpera úplne precenili a vo veľkej miere sme mu dali veci „zadarmo“. Omnoho lepšie vyzeral zápas v Komárne, kde sme do polovice hrali relatívne vyrovnanú partiu. Nie je to však celkom tak pozitívne, nakoľko Bratislava bude našim súperom v Národnej lige. Ale zápas v Komárne minimálne jeho polovica vyzrela úplne ináč než v Topoľčanoch. V druhej polovici zápasu sme si zahrali všetci, nakoľko hneď o tri hodiny sme hrali ďalší zápas s Piešťanmi, v ktorom sme si potrebovali upevniť pozíciu, získať body a dostať sa medzi šesť najlepších tímov. V zápase proti Piešťanom sme mali vynikajúci nástup, ale súper nás zo stavu 1:6. dobehol na 5:6, avšak sme sa skorigovali a s prehľadom si udržali výsledok v rukách. Posledné nás čakalo Komárno zo začiatku to bola vyrovnaná hra, ťahanie sa, ale zápas aj napriek nepremeneným šanciam, sme vyhrali s rozdielom 9 gólov. S týmto turnajom som celkom spokojný. Postup máme vo vrecku. Hráči ukázali na čo máme, dostali sme sa medzi najlepších šesť družstiev. V Národnej lige nás budú čakať skúsení súperi .Musíme sa veľmi zodpovedne pripraviť na túto časť sezóny, nebude rozdiel medzi družstvami. Chalanov chválim, mali chuť hrať, bojovali, nič nevzdávali. Získali postup, chlapci ukázali že sa chcú posunúť vyššie. Je to len a len na nás. “

Zostava: Porubský – Staňo, Božík, Cebo, Kopecký, Kravčík, Mocňák, Solčanský, Michalec, Valach, Hrnko, Cifra, Grman, Gális

Tréner: Juraj Michalides

Asistent trénera: Denis Ďurák