Starší žiaci vycestovali na druhé kolo ligy do Prešova

Záverom januára nabrali starší žiaci zo sekcie vodného póla smer Prešov, kde sa odohralo druhé kolo Národnej ligy starších žiakov, v skupine o prvé až šieste miesto.

Počas víkendu, respektíve od štvrtku do soboty odohrali PIRANE sled 5 zápasov so súpermi z Novák, Bratislavy, Prešova, ŠKP Košice a Hornets Košice. Z týchto zápasov si Topoľčanci priniesli výhru nad domácim družstvom Prešova.

Výsledky:

PIRANA Sport Club Topoľčany - ŠKP Košice 4:12 (1:6, 0:3, 1:2, 1:4)

Mocňák 3, Cebo

Slávia PU Prešov - PIRANA Sport Club Topoľčany 9:14 (2:4, 3:3, 2:3, 0:4)

Cebo 6, Kopecký 5, Mocňák, Solčanský, Valach

PIRANA Sport Club Topoľčany - ŠK Hornets Košice 5:14 (2:3, 1:4, 0:3, 2:4)

Božík, Kopecký 2, Mocňák 1

Slávia UK Bratislava - PIRANA Sport Club Topoľčany 16:3 (5:1, 3:0, 1:1, 7:1)

Mocňák, Solčanský, Kopecký

KVP Nováky - PIRANA Sport Club Topoľčany 14:6 (6:1, 4:2, 4:0, 0:1)

Cebo 3, Solčanský, Mocňák, Božík

Slovo trénera, Juraj Michalides: „Do Prešova sme vycestovali o počte 9 hráčov, nakoľko takmer polovica družstva bola chorá. Bolo to pre nás obrovskou nevýhodou, dokonca aj brankár, ktorého máme v tomto ročníku len jedného nám ochorel. Jeho post nahradil hráč z pola, Martin Macho a pozície brankára sa zhostil celkom slušne. Avšak, smola sa neprestala lepiť na päty a Martinovi hneď prvá strela zápasu mierila do nosa a pre krvácanie musel byť vystriedaný. V ďalších zápasoch už nastúpil. Chalani aj vzhľadom na to že nás bolo len deväť dali do zápasov maximum, hrali s minimálnym striedaním, striedali sme po jednom, respektíve po dvoch. Striedali sme posty na pozíciách. Na tomto turnaji sme porazili Prešov, čo nás teší. Zmenu postov budem uprednostňovať v ďalších zápasoch. Chalani aj na iných postoch dokázali odviesť dobre svoju robotu. Vážime si výhru v zápase v Prešovom, chalani v poli stečovali veľké množstvo striel. Vieme hrať aj lepšie ako to vyzeralo pred tým. V Prešove sa mi osobne nikdy dobre nehralo, malá voda, pre trénera je to ťažké, chalanov učíme hrať vo vode, a nie stáť na dne bazéna, je to tam o sile a veľkosti hráčov, chalani menšieho vzrastu to majú v takomto bazéne ťažšie. Ale po dlhom čase ma teší že sme si priniesli výhru z Prešova. Verím, že už na tretí turnaj tohto ročnej ligy nastúpime konečne v plnej zostave, že všetci budeme fit, a že chalani ukážu v bazéne to čo od nich očakávame. “

Zostava: Solčanský, Kopecký, Kravčík, Mocňák, , Macho, Valach, Cifra, Božik, Cebo

Tréner: Juraj Michalides,