Súťažný víkend športovcov PIRANA Sport Club Topoľčany

Počas víkendu 22. – 24. novembra 2019 naši športovci zo sekcie plávania a vodného póla opäť odohrali a odplávali kolotoč svojich súťaží.

V piatok 22. novembra 2019 vycestovali plavci na Majstrovstvá Slovenská juniorov v krátkom bazéne, kadeti z vodného póla začali tiež v piatok v Novákoch, druhým kolom Zimných majstrovstiev. A v sobotu 23. novembra po minuloročnej prestávke odohralo družstvo žien PIRANA Sport Club Topoľčany Slovenský pohár vo vodnom póle.

 

Majstrovstvá Slovenska Juniorov v krátkom bazéne, Trenčín 22. – 24. 11. 2019

V Trenčíne sa počas víkendu uskutočnili Majstrovstvá Slovenska juniorov v krátkom bazéne. Na týchto pretekoch nás reprezentovala pätica plavcov v zložení: Čeryová, Chrkavá, Železníková, Atovič a Macháč. Naši plavci v širokej konkurencii nedosiahli na medailové umiestnenia.

Vo farbách SK Dukla Banská Bystrica sa blysol odchovanec topoľčianskeho plávania Filip Vitko, ktorý sa stal majstrom Slovenska na tratiach 200 m voľný spôsob a motýlik a 400 m voľný spôsob.

 

Zimné Majstrovstvá kadetov, Nováky 22. – 24. 11. 2019

Kadeti odohrali druhé kolo Zimných majstovstiev v Novákoch. Na druhom kolo sa stretli s družstvami vrútok, Piešťan, Komárna, Bratislavy a Žiliny.

Naše družstvo kadetov teda bude hrať počas tejto druhú skupinu. Chlapci budu celú sezónu hrať zápasy, ktoré budu v budúcoročnej sezóne môcť využit, nakoľko celé družstvo zostane spolu celú túto aj nasledujúcu sezónu.

Výsledky:

PIRANA Sport Club Topoľčany – PVK Vrútky 6:18

KVP Kúpele Piešťany - PIRANA Sport Club Topoľčany 12:11

KVP Komárno - PIRANA Sport Club Topoľčany 3:8

PIRANA Sport Club Topoľčany – Slávia UK Bratislava 6:20

PIRANA Sport Club Topoľčany – KPŠ Nereus Žilina 2:9

Zostava: Varga, Ondrčka, Macho, Kravčík, Samuel Peter , Turčan, Cifra, Valach, Grman, Porubsky, Božik, Michalec, Cebo

Tréner: Peter Vančo

Asistent trénera: Andrej Slašťan

 

Slovenský pohár žien, Topoľčany 23. – 24. 11. 2019

V Topoľčanoch sa odohral Slovenský pohár žien počas víkendu 23. – 24. novembra 2019. Ženy po minuloročnej pauze, kedy v Pohári ani v lige neštartovali, odohrali tri zápasy proti družstvu Košíc, Vrútok a Bratislavy.

V tejto sezóne sa dala dohromady partia dievčat, ktorej súčasťou sú staršie hráčky nášho klubu, ktoré popri pracovných a rodinných povinnostiach sa vrátili k vodnému pólu. Naše družstvo teda tvorí partia starších hráčok spolu s mladými dievčatami nášho klubu, ktoré štartujú v kadetskej, či juniorskej súťaži.

Výsledky:

ŠK OLYMPIA KOŠICE - PIRANA Sport Club Topoľčany 11:3 (4:1, 3:1, 3:0, 1:1),

Maková, Lindtnerová, Brňová 1

PIRANA Sport Club Topoľčany - PVK VRÚTKY 9:16 (3:6, 0:4, 1:4, 5:2)

Maková, Brňová 3, Koubská, Lintnerová, Dubajová

SLÁVIA UK BRATISLAVA - PIRANA Sport Club Topoľčany 18:9 (6:2, 3:1, 6:2, 3:4),

Ružičková, Maková, Lindtnerová, Kopcová 2, Brňová

Zostava: Halmová, Dobrovičová – Vlnková Ružičková, Cebová, Janoušková, Maková, Lindtnerová, Dubajová, Libiaková, Kopcová, Brňová, Koubská, Mokošáková