Topoľčianske vodnopólové kadetky do 17 rokov vicemajsterkami Slovenka

Počas uplynulého víkendu sa na Mestskej krytej plavárni v Topoľčanoch uskutočnili Zimné majstrovstvá kadetiek vo vodnom pólo. Od piatka 9.11.2018 do nedele 11.11.2018 si naše PIRANE zmerali sily s družstvami Bratislavy, Olympia Košice, Modrí draci Košice a KVP Kúpele Piešťany.

 V tejto konkurencii dievčatá vyhrali 3 zápasy, a podľahli len družstvu Piešťan a stali sa v nedeľu vicemajsterkami Slovenska v kategórii – kadetky.

Výsledky:

PIRANA Sport Club Topoľčany – Slávia UK Bratislava 13:2 (6:0, 2:1, 4:0, 1:1)

Maková 4, Dubná, Ružičková 3, Cebová, Dubajová, Libiaková 1

 

Olympia Košice - PIRANA Sport Club Topoľčany 9:18 (1:4, 3:5, 3:5, 2:4)

Dubná 5, Ružičková 4, Cebová Maková, Dubajová, 3

 

PIRANA Sport Club Topoľčany – KVP Kúpele Piešťany 4:12 (2:3, 0:3, 0:4, 2:2)

Dubná, Zelinková, Cebová, Libiaková 1

 

ŠKP Modrí draci Košice - PIRANA Sport Club Topoľčany 9:22, (0:6, 3:6, 2:5, 4:5)

Cebová 9, Dubná, Maková 4, Mokošáková 3, Dubajová, Vargová 1

 

Slovo trénera Marek Gálisa: "Som veľmi rád, že sa nám podarilo poskočiť s kadetkami na striebornú priečku v zimných majstrovstvách kadetiek, ktoré sú obdobou pohárových súťaží v mládežníckych kategóriách. Myslím, že dievčatá tento úspech potrebovali a sme radi, že sa nám to v domácom bazéne podarilo. Samozrejme, že nás mrzí prehra s majstrovskými Piešťanmi, robili sme niektoré chyby, ktoré si majstrovské družstvo nemôže dovoliť, ale práve preto vieme čo máme doháňať a odstraňovať v tréningovom procese. Tréningovú dochádzku nemáme zlú, ale pevne verím, že sa ešte vylepší a potom môžeme pomýšľať aj na majstrovský titul, ktorý v TO už dávno nebol. Budeme veľmi radi ak sa dievčatá presadia aj v reprezentácii Slovenska preto že v septembri budúceho roku ich čakajú Majstrovstvá Európy do 17 rokov v gréckom Volose."

 

Zostava: Halmová, Dubná, Ružičková, Zelinková, Cebová, Maková, Mokošáková, Dubaová, Libiaková, Medeková, Vargová, Andelová, Mocná, Capayová, Kovačiková, Šagátová, Atovičová, Valentová, Fusková

Tréner: Marek Gális

Asistent trénera: Kristína Lindtnerová