V Šamoríne sa uskutočnili ďalšie kontrolné preteky plavcov

Počasvíkendu  9.-11.4. 2021 sa v X-Bionic Sphere Šamorín uskutočnili v poradí druhé kontrolné preteky určené pre mladších a starších žiakov.

Tieto preteky nadväzovali na ďalší „turnus tréningových bublín“ v Šamoríne a v Poprade. Z našich plavcov absolvovali „bublinu“ v Aquacity Poprad Mišuta a Hodál. Trénovali pod vedením Mgr. Železníka spolu s plavcami Dukla Banská Bystrica.

Ako sa topoľčianskym PIRANAM darilo zhodntil tréner plavcov Peter Kupec:

„To, že tréningový proces bol kvalitný sa odzrkadlilo i na výkonoch Mišutu, ktorý absolvoval víkend osobných rekordov. Bohužiaľ Hodál na preteky odcestovať nemohol, kvôli zraneniu nohy, čo je vzhľadom k jeho viacnásobnom tréningovom pobyte s plavcami Dukla Banská Bystrica veľká škoda.

Ďalej sa na pretekoch zúčastnili predchádzajúci účastníci „tréningovej bubliny“ a to Zvozil a Košelová. Jediný člen, ktorý sa pretekov zúčastnil a neabsolvoval žiadny pobyt v „tréningovej bubline“ bol Alex Fáber, člen „Útvaru talentovanej mládeže“, ktorá je podporovaná SPF.

Predvedené výkony odpovedali stavu „plaveckej kondície“. Podarilo sa nám vyplávať aj dve medaile ( Alex Fáber – 3. miesto 50 m prsia a Košelová – 2. miesto 100 m prsia ) .

Osobne ma však oveľa viac teší, že plavci po zdravotných problémoch nemali žiadne dýchacie problémy a pochopili, že predvedené výkony plavcov sú len obrazom schopnosti rodičov platiť pobyty v tréningových bublinách. Na vykreslenie situácie, záujemca o ďalšie preteky v „bubline“ Šamorín, ktoré sa uskutočnia na prelome apríla a mája si bude musieť pripraviť sumu presahujúcu 300€.

Na záver chcem opäť poďakovať Mgr. Železníkovi, že sa venoval Hodálovi a  Mišutovi a rodičom , ktorý investovali do svojich ratolestí nemalé finančné prostriedky.“