Víkend plný vodného póla - žiačky, starší žiaci, juniorky

Prvý marcový víkend sa pre PIRANA Sport Club niesol v znamení vodného póla. Na domácom bazéne sa uskutočnil turnaj dvoch kategórii a to turnaj žiačok a junioriek. Do Novák vycestovali na svoje starší žiaci.

Zápasový kolotoč otvorili doma žiačky, ktoré sa v priebehu víkendu stretli s KVP Kúpele Piešťany, Slávia UK Bratislava a PVK Vrútky, kde vybojovali naše najmladšie dievčatá výhru proti Slávia UK Bratislava, v zápasoch proti Piešťanom a Vrútkam ťahali za kratší koniec. V časovom slede nasledovali chlapci v Novákoch, kde mali za súperov družstvá z KVP Nováky a PVK Vrútky. Juniorky na domácej pôde si zmerali sily s KVP Kúpele Piešťany, Slávia UK Bratislava a ČH Košice, rovnako ako žiačky – juniorky vybojovali jedno víťazstvo proti súperovi KVP Kúpele Piešťany.

Víkend nám priblížili tréneri kategórií:

Marek Gális, žiačky a juniorky: „Víkend sme začali so žiackymi zápasmi. Prvý zápas bol proti KVP Kúpele Piešťany a ďalšie proti Bratislave a PVK Vrútky. S výhry sme sa tešili v sobotu večer so zápasu proti Slávii UK BA. Zápasy proti Piešťanom a PVK Vrútky neboli zlé avšak nemali sme dobrú koncovku, aj napriek vytvoreniu množstva šancí sme ich nedokázali premeniť. Verím, že ak budeme v najbližšej dobe klásť dôraz na koncovku, výsledky budúcich zápasov môžu byť iné.

Zápasy junioriek sme odohrali v poradí Piešťany, Bratislava a ČH Košice. Z týchto troch zápasov sme vyhrali prvý proti KVP Kúpele Piešťany, bol to dobrý bojovný výkon, zápas mal všetko čo v sebe mal mať a na konci sme sa mohli radovať z prvých dvoch získaných bodov. Zápas proti Bratislave sme si predstavovali inak a nevyvinul sa podľa našich predstáv, nedokázali sme sa skonsolidovať do zápasu po tom, čo nám nevyšlo niekoľko vecí hlavne v druhej štvrtine, kde sme nedokázali skórovať a táto časť zápasu nám ušla a rozhodla o jeho výsledku. Posledný, nedeľňajší zápas bol ďalší z kategórie „ako na hojdačke“. Do posledných minút nebolo zrejmé kto vyjde ako víťaz z tohto zápasu, kde ešte minútu pred koncom zápasu bol stav 15:16. Zápas nakoniec skončil v náš neprospech 15:17. Mrzí ma, že body nezostali doma a myslím, že hlavným dôvodom bolo, že sme v obrane dali súperovi viac priestoru ako sme mali a musíme v pressingu dôslednejšie napádať súpera už pred tým ako dostane loptu a nie až vtedy keď ju už má. Baby však musím pochváliť za bojovný výkon až do konca a pri troške streleckého šťastia mohli zostať body doma.

Obe súťaže sa ešte len rozbehli, bol to prvé turnaje a tak sme sa mohli stretnúť s výnimkou jedného družstva so všetkými súpermi, ktorí nás v tejto sezóne čakajú. Na úvod ligy vieme kde sme, a čo môžeme zlepšovať. Dúfame, že v priebehu súťaže sa nám podarí zlepšiť koncovku a aj osobnejšiu obranu.“

Andrej Slašťan, asistent trénera - starší žiaci: „Cez víkend sme odohrali prvé kolo ligy starších žiakov – Oblastná súťaž – skupina stred, ktoré sa konalo v Novákoch a naši chlapci nastúpili na zápas s Vrútkami a Novákmi. Do zápasu s Vrútkami sme šli s tým, že musíme získať nejaké body. Chlapci mali pomalší začiatok a po dvoch štvrtinách sme prehrávali o tri góly. V tretej štvrtine začali robiť to čo mali, a podarilo sa nám ju vyhrať, stiahnuť náskok súpera na jeden gól. Začiatok poslednej štvrtiny nám tiež vyšiel, vyrovnali sme, avšak následne na to sme prestali hrať a súper nám po dvoch chybách dal dva góly a tento náskok si udržiaval až do poslednej minúty. 15 sekúnd pred koncom sa nám podarilo z pokutového hodu znížiť stav na 9:8, ale Vrútky si už tento náskok postrážili. Proti Novákom sme sa držali polovicu prvej štvrtiny potom sa už ukázala herná zrelosť súpera, ktorý nám odskočil V tomto zápase dostali šancu aj naši najmladší starší žiaci, ktorí ukázali, že sa neboja naberať nové skúsenosti so staršími chlapcami a bojovali čo im sily stačili. Príkladom toho sú aj dva góly mladšieho žiaka Kertésza. Najbližší turnaj budeme mať 18. -19.3.2023 na domácom bazéne a chlapci budú musieť siahnuť na dno svojich síl ak chcú postúpiť do prvej národnej ligy.“