Vodné pólo malo svoje zastúpenie v Žiline a v Piešťanoch

Počas víkendu odohrali dve kategórie vodného póla svoje turnaje

Mladší žiaci vycestovali do žiliny a Žiačky hrali v Piešťanoch.

Mladší žiaci, 26. 28. 4. 2019, Žilina

Chlapci z a dievčatá z kategórie mladších žiakov odohrali počas víkendu tretí turnaj národnej ligy v skupine o 7. – 11. miesto. Turnaj sa konal v Žiline už od piatku, kde sa naše družstvo stretlo s rovesníkmi z Piešťan, Žiliny, Vrútok a Komárna.

PIRANE počas víkendu uspeli v dvoch zápasoch, konkrétne s družstvom Žiliny a Komárna. Podľahli KVP Kúpele Piešťany a PVK Vrútky.

Do konca ligy zostávajú ešte dve kolá a veríme, že PIRANE podajú čo najlepšie výkony v zostávajúcich zápasoch.

Výsledky:

PIRANA Sport Club Topoľčany – KVP Kúpele Piešťany 2:5 (0:2, 1:1, 0:1, 1:1)

Zelinková, Cebo 1

KPŠ Nereus Žilina - PIRANA Sport Club Topoľčany 1:11 (0:2, 1:2, 0:4, 0:3)

Cebo, Vargová 4, Zelinková, Cifra, Rušiti 1

PIRANA Sport Club Topoľčany – PVK Vrútky 2:8 (1:2, 0:1, 0:1, 1:4)

Rušiti, Solčanský 1

KVP Komárno - PIRANA Sport Club Topoľčany 0:8 (0:1, 0:1, 0:3, 0:3)

Cebo, Rušiti 3, Gális, Solčanský 1

 

Zostava: Galvánek – Galvánek, Bažík, Solčanský, Cebo, Gális, Valaský, Grman, Rušiti, Bílek, Cifra, Staňo, Magula, Vargová, Zelinková, Kovačiková

Tréner: Martin Rybnikár


Žiačky, 27. – 28. 4. 2019, Piešťay

Žiačky mali na programe počas víkendu 4. kolo národnej ligy, ktoré sa odohralo na letnom kúpalisku Eva v Piešťanoch. Dievčatá si na vonkajšom bazéne zmerali sily s PVK Vrútky, KVP Kúpele Piešťany a ŠKP modrí draci Košice.

PIRANE vo všetkých zápasoch uspeli – do konca ligy zostáva ešte jedno kolo vo vrútkach a následne posledné finálové kolo za účasti všetkých zúčastnených družstiev, ktorého odohratie sme si aktuálnou prvou pozíciou v tabuľke zabezpečili v domácom prostredí v Topoľčanoch.

Výsledky:

PVK Vrútky - PIRANA Sport Club Topoľčany 7:16 (1:3, 1:5, 1:4, 4:6)

Vargová 6, Dubná 5, Kováčiková 3, Hrnková 2

PIRANA Sport Club Topoľčany – KVP Kúpele Piešťany 12:5 (1:1, 2:3, 5:1, 4:0)

Dubná, Kovačiková, Zelinková, Vargová 3

ŠKP Modrí draci Košice - PIRANA Sport Club Topoľčany 4:9 (1:0, 0:2, 2:2, 1:5)

Dubná 5, Vargová 2, Zelinková, Kovačiková 1

Zostava: Medeková – Dubná, Vargová, Kovačiková, Zelinková, Hrnková, Lovrantová, Čišková, Novotná, Solčanská, Zemanová

Tréner: Marek Gális

Slovo trénera, Marek Gális: “Piešťanské kolo sme začali zápasom s Vrútkami, začiatok tohto zápasu bol akoby rozpačitý, alebo nesústredený ale nakoniec sa nám s postupom zápasu darilo zvyšovať svoje vedenie a tento zápas dotiahnuť do víťazného konca. Oveľa náročnejší zápas bol s domácimi Piešťanmi, ktoré hrali v domácich podmienkach a v podstate chceli taktiež uspieť, nám sa umnou hrou podarilo hrať tak, aby sme si udržali trpezlivosť do konca zápasu. Piešťanom sme odskočili v tretej štvrtine a následne k záveru zápasu sme náskok zvyšovali. Výsledok môže pôsobiť jednoznačne, ale zápas taký nebol, dokonca sme aj v druhej štvrtine prehrávali, takže som rád že dievčatá si udržali disciplínu aj sústredenosť a dotiahli ho do víťazného konca, aj keď premenených šanci mohlo byť aj viac. K nedeľnému zápasu s ŠKP Modrí draci Košice sme vedeli, že to nebude jednoduchý zápas, že to bude ťažší zápas ako s Piešťanmi, čo sa nakoniec aj prejavilo, taktiež Košice hrali veľmi sústredene, disciplinovane a plnili pokyny trénera a veľmi ťažko sa presadzovalo. Zápas sa niesol vo veľmi vyrovnanom tempe, obe družstva si chceli to víťazstvo ukrojiť na svoju stranu. V posednej štvrtine sme však dali dva rýchle góly za sebou, a následne sme svoj náskok zvýšili na záverečné skóre 4:9. Som veľmi rád, že hráčky boli disciplinované, aj keď miestami sme mali aj nervózne momenty, ale stále sme prízvukovali dievčatám aby sa ukľudnili, dodržiavali taktiku, rešpektovali výkony rozhodcov a trpezlivo hrali až do konca zápasu. Dodávali sme im ako taký kľud, ktorý sme mohli ľahko podnietiť tým, že by sme aj my boli nervózni. Som rád že sa dievčatám darí zvládať aj takéto ťažké zápasy v náš prospech. Lebo vyhrať mohli obaja naši súperi. Po tomto kole sme viezli domov plný počet bodov. Čaká nás záverečné kolo ligy ešte vo Vrútkach 18. – 19. mája. Následne nás čaká ešte finálové kolo, ktoré by sa malo hrať u nás, verím, že dievčatá budú zdravé, budú trénovať a že dosiahneme to, po čom všetci túžime.“